04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vanda Türk bayrağı taşlandı
21 Ekim 2008 Salı 10:23

Van'da Türk bayrağı taşlandı

Doğu ve Güneydoğu'da şiddet giderek yükseliyor. Dün gece yine bir çok ilde olaylar çıktı. Van'da bayrak taşlandı.

Doğu ve Güneydoğu'da şiddet giderek tırmanıyor. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi öncesi başlayan gösteriler, dün gece de devam etti. Silopi'de gece olaylı geçti, Adalet Bakanlığı Doğubeyazıt'taki olaylar için soruşturma başlattı.

İmralı'daki Öcalan'ı bahane göstericiler, Doğu ve Güneydoğu'daki gerginliği tırmandırıyor. Diyarbakır'da dün yaşanan olaylı günün ardından gece de sakin geçmedi.

CİZRE'DE EYLEMCİLER YOL KAPATTI

Cizre'de kepenkler gün boyu açılmazken, bir grup gösterici Cizre-Nusaybin karayolunda lastik yakıp yola barikat kurdu.

Polis, yasa dışı sloganlar atıp yoldan geçen polis panzerlerine taşlarla saldıran gruba müdahale etti. Grubu gaz bombaları kullanarak dağıtan polis, göstericilerin yola kurduğu barikatı ve taşları da kaldırdı.

SİLOPİ'DE PATLAMA

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde patlama meydana geldi. Patlama sonucunda bir çok evin camları kırıldı.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Cumhuriyet Mahallesi'nde bir araya gelen grup, ateş yaktı. İpekyolu'nda barikat kurarak yolu trafiğe kapat gruba, polis gaz bombası ve boyalı tazyikli suyla müdahale etti.

Müdahaleye grup taşlarla karşılık verdi. Öte yandan Cudi Mahallesi'nde patlama meydana geldi. Patlama sonucunda birçok evin camları kırıldı. Patlamanın ses bombası olduğu öne sürüldü.
VAN'DA BAYRAK TAŞLANDI

Van'da AK Parti il binasına siyah çelenk bırakan DTP'li grup, Türk bayrağı asılı evi taşladı, işyerlerinin camlarını kırdı. Van'da AK Parti il binasına siyah çelenk bırakan DTP'li grup, Türk bayrağı asılı evi taşladı, işyerlerinin camlarını kırdı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ