13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Validen Avcıya Anlamlı Ziyaret
16 Ekim 2008 Perşembe 11:19

Validen Avcıya Anlamlı Ziyaret

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, gönüllü olarak Marmaris- Muğla kara yolunun kenarındaki çöpleri toplayan çevreci İmdat Avcı'yı ziyaret etti.


Vali Altıparmak, 9 gün önce Marmaris'ten başladığı temizlik çalışmasını sürdüren Avcı'ya Marmaris-Muğla yolunun Taşhan mevkisinde ziyarette bulundu.
Duyarlı davranışından dolayı Avcı'ya teşekkür eden Altıparmak, gönüllü çevreciye bir kutu çikolata hediye etti.
Marmaris'ten Muğla'ya kadar yaklaşık 60 kilometrelik yolun kenarındaki çöpleri tek başına temizleyeceğini belirten Avcı, ''25 yıldır gönüllü olarak çevre temizliği yapıyorum. İlk defa bir vali beni ziyaret ederek onurlandırdı. Sayın Vali'mize duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Toprağımı, memleketimi seviyorum. Bu işi zevk alarak yapıyorum'' dedi.

-''MUĞLA KİMSENİN ÇÖPLÜĞÜ DEĞİL''-

Vali Ahmet Altıparmak, İmdat Avcı'nın çevreye duyarlı insanların sembolü olduğunu kaydetti.
Altıparmak, ''Diğer insanlara örnek olması açısından yaptığı hareket çok anlamlı. Biz de Valilik olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Koylarda da temizlik yapan Avcı'nın teknesi için mazot yardımı yapacağız'' diye konuştu.
Ahmet Altıparmak, Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla'da çevre kirliliğinin önemli bir sorun olduğunu kaydetti.
Muğla'ya tatile gelenleri çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet eden Altıparmak, ''Yol kenarındaki çöpleri sadece Muğlalılar değil, Türkiye'nin birçok yerinden gelenler atıyor. Yerli turist daha fazla çöp atıyor. Yabancılar da onlardan görüp atmaya başladı. Muğla kimsenin çöplüğü değil, bunu tüm dünyaya duyuracağız'' diye konuştu.
Çevre cezalarının az olmadığını belirten Vali Ahmet Altıparmak, şöyle konuştu:
''Vatandaşlarımız, (Nasıl olsa bizi görmezler) diyor. Her tarafı kamerayla mı donatalım? Bu insanlara saygısızlıktır. Üniversitedeki çevre kulüpleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle toplantı yapacağız. Yol kenarlarına 'Muğla sizin çöplüğünüz değil' yazılı tabelalar koyacağız. Turizm ve çevre gönüllüleri ekibi kuruyoruz. Ekiptekilere, kimlik kartı vereceğiz ve yapacakları ihbarlar doğrultusunda ceza yazacağız. Çevre kirliliğini bununla da engelleyemezsek, daha set tedbirler alacağız.''
Öte yandan, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yaptığı eylemlerle tanınan İmdat Avcı, geçen yıl da Marmaris'ten Gökova'ya kadar yol kenarlarını tek başına temizlemişti. Bir ay önce ise ailesiyle birlikte Marmaris'in koylarını temizleyen Avcı, 350 torba çöp toplamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ