14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Civelek “Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Muş İlinden Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi
20 Aralık 2018 Perşembe 16:04

Vali Civelek “Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Muş İlinden Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Muş ilinden gelen 43 öğrenci ve 2 öğretme

İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması, gençlerin terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla gerçekleştirilen proje doğrultusunda ilimize gelen öğrenciler ilk olarak Menteşe ilçesindeki tarihi Arasta Çarşısı, Yağcılar İş Hanı, Saatli Kule, Konakaltı Kültür Merkezi, Muğla Müzesi ve Kurşunlu Camisi'ni ziyaret etti.

 

Konakaltı Kültür Merkezini gezen öğrencilere, burada ebru sanatı hakkında bilgi verildi. Öğrenciler daha sonra Kurşunlu Meydanı'nda Mehteran Takımının seslendirdiği marşları dinledi.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine geçen öğrenciler, hayvanat bahçesini gezdi. Öğrenciler, Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nde bir süre spor yaparak Muğla Gençlik Merkezi Hayalhane Tiyatro Grubu'nun oyunlarını izledi.

 

Gezi programının ardından öğrenciler Muğla Valisi Esengül Civelek ile bir araya geldi.

 

Vali Civelek’e Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ve Rıza Dalan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz eşlik etti.

 

Öğrencileri Muğla’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Civelek, Biz Anadoluyuz projesi ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının aynı zamanda arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, sevgi, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Civelek, günün anısına öğrencilere hediye takdim etti.

 

‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında 2017 yılı ve 2018 yılı ilk altı ayında Ağrı, Bingöl, Muş ve Hakkâri illerinden öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 2804 kişi ilimizi ziyaret ederek, ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ