24 Mayıs 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Çiçek, Marmaris’te öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
12 Haziran 2017 Pazartesi 11:48

Vali Çiçek, Marmaris’te öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

Muğla'daki okullarda eğitim gören 147 bin 557 öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci katılımı ile Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesinde karne dağıtım töreni yapıldı.

 

Törende yaptığı konuşmada öğrencilerin yetişmesinde büyük emeği olan öğretmenlere, okul müdürlerine, milli eğitim camiası ve velilere teşekkür eden Vali Çiçek, “2016-2017 eğitim öğretim yılına başladığımızda gençlerimizi kendi değerlerine, kabiliyetlerine, vatanımıza milletimize ve bayrağımıza yararlı evlat olarak yetiştirmeyi hedefleyen projelerimiz oldu. Sadece Marmaris’te değil Muğla’mızın bütün ilçelerinde bu hedef doğrultusunda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan çocuklarımızın yetiştirildiğini gözlemledim” diye konuştu.

 

Öğretmenlere seslenerek konuşmasına devam eden Vali Çiçek, şunları kaydetti:

 

“Değerli öğretmen arkadaşlarım sizlere biz imkânlar sağlamaya çalıştık. Milli Eğitim Bakanlığımız, bakanlarımız, devletimiz çocuklarımızı her şeyin üstünde tutarak becerilerine göre yetiştirilmesi, sorgulayan, üreten bir nesil olmaları için bütün imkânlarını sundu. Sizlerde gerçekten bu eğitim öğretim yılında hangi görevde olursanız olun çocukların iyi eğitim alması için gerekli gayreti gösterdiniz. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum. 2017-2018 eğitim öğretim yılında sizleri daha dinç, daha çalışkan, daha donanımlı olmanızı bekliyorum.”

 

Vali Çiçek, okul müdürlerinden yaz tatilinde okullarının eksiklerini gidererek eğitim- öğretim yılına hazır hale getirmelerini beklediğini sözlerine ekledi.

 

Öğrencilere tatilde dinlenmelerini, eğlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye eden Vali Çiçek, yeni eğitim öğretim yılına dinlenmiş ve okula hazırlanmış bir şekilde gelmelerini istedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise konuşmasında, Muğla'da 147 bin 557 öğrenciye 12 bin 82 öğretmen ve yöneticiyle hizmet verdiklerini söyledi.

 

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve beraberindeki heyet çocuklara karne dağıttı.

 

Törende halk oyunları gösteri yapıldı. Okul birincisine hediyesi Muğla Valisi Amir Çiçek, tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ