05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ustalardan Değertaşa tam not
06 Mart 2009 Cuma 12:26

Ustalardan Değertaşa tam not

Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Kenan Değertaş, Belediye Huzurevini ziyaret etti. Ziyareti sırasında huzurevi sakinlerine bir de kanarya armağan eden Değertaş, bu sürpriziyle huzurevi sakinlerini sevindirdi. Programına sanayideki iş ye

Usta marangozlerden Değertaş'a tam not
Çalışanlara, sanayinin daha çağdaş standartlara getirileceği sözünü veren Değertaş'ın, girdiği bir marangoz atölyesinde “Mühendis olmasam herhalde marangoz olmak isterdim. Bir dönem hobi olarak marangozluk yaptım. Buradaki bir çok aleti kullanabilirim” demesi üzerine, atölye çalışanları “Buyurun başkanım pilanye, nasıl kullanıyorsunuz bir görelim” dediler. Ceketini çıkarıp kollarını sıvayan Değertaş, pilanye kullanmaktaki mahareti ile usta marangozlerden tam not aldı.
Kenan Değertaş girdikleri bir sanayi kahvesinde, işlerin gittikçe azalmasından şikayetçi olan esnafa “Bu sadece sizin değil Marmaris genelinin en büyük sorunudur. Ben ve ekip arkadaşlarımın bu konuda ciddi çalışmalarımız oldu. Bunun üstesinden hep beraber geleceğiz. Tüm Marmaris tek yürek olup, batmak üzere olan bu gemiyi hep beraber yüzdüreceğiz. Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Sizler emekçi kardeşlerim, yaşam koşullarınızın ne kadar sıkıntılı olduğunu biliyorum. Sanayinin ve çalışma koşullarınızın daha çağdaş bir hal alması için elimizden geleni yapacağız.
İç turizme daha çok önem vereceğiz. Bugün Bodrum ile kıyaslandığında, Marmaris'te iç turizm yok denecek kadar azdır. İç turizmi canlandırdığımızda en büyük görevlerden biri de sizlere düşecek. Çünkü araçlarıyla gelen misafirlerimizin, araç bakım ve tamir işleri sizlere düşecek. Bunları boş vaadler olarak almayın. Bizim ekibimizin tüm bunları yapabilecek vizyonu ve gücü vardır” dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ