19 Şubat 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
USTA KALEMLERE BİLİNMEYEN MARMARİS ANLATILDI
24 Ekim 2017 Salı 10:31

USTA KALEMLERE BİLİNMEYEN MARMARİS ANLATILDI

Ulusal Basının duayen isimleri, “Şimdi Marmaris Zamanı” konulu panel kapsamında Marmaris’te iki gün geçirdi.

Ulusal Basının duayen isimleri, “Şimdi Marmaris Zamanı” konulu panel kapsamında Marmaris’te iki gün geçirdi.

Marmaris Belediyesi tarafından, Turizm Araştırmaları Derneği'nin (TURAD) katkılarıyla gerçekleştirilen panelde ülke ve bölge turizmi, farklı açılardan ele alındı. 22 Ekim Pazar günü düzenlenen panele katılmak ve bilinen Marmaris dışında bilinmeyen Marmaris’i yakından tanımak için ilçeye gelen isimler arasında Hürriyet’in usta kalemi Yalçın Bayer ve Ümit Yaşar Aslanbay, Posta gazetesinden Yazgülü Aldoğan, Turizm Yatırım Dergisi’nden Sebahattin Ercan, Sözcü’den Barış Özkan, Milliyet’ten Mehmet Tezkan ve Sina Koloğlu, Sputnik’ten Yavuz Oğhan, Basın’dan Mehmet Güler, Basın Konseyi Üyesi Erdal Güven, Dünya Gazetesi’nden Barış Ferit Parlak yer alırken, Almanya Essen Türkiye Araştırmalar Merkezi Eski Direktörü, Tavak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Şen ve geçmiş dönem Turizm Bakanlarından Bahattin Yücel de etkinliğe katıldı.

Cumartesi günü bölge turuna çıkan konuklara Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ve Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt eşlik etti. Katılımcılar ilk olarak Osmaniye’deki Bal Evini ve köylüler tarafından kurulan bal satış kooperatifini ziyaret etti. Balcılığın zaman içindeki gelişimi hakkında Bal Evi görevlilerinden bilgi alan konuklar, Kooperatif Başkanı Hasan Hüseyin Aydın'a sorular yöneltti. Asırlık çınar ağacı ile ünlü Bayır ve Selimiye de rotada yer aldı. Bir diğer durak da Bozburun Selimiye arasında bulunan Asarcık mevkiindeki üzüm bağı oldu. Burada girişimci Orhan Kayraklı’nin misafiri olan basın mensupları eşsiz Selimiye manzarası eşliğinde Kayraklı’dan bilgi aldı. 
Konuklar akşam yemeğinde ise Belediye Başkanı Ali Acar’la bir araya geldi. Yatlimanındaki bir restoranda düzenlenen yemekte Başkan Acar, tüm davetlilerle yakından ilgilendi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ