22 Eylül 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak'ta basın mensuplarına sosyal medya eğitimi verilecek
03 Eylül 2013 Salı 18:23

Uşak'ta basın mensuplarına sosyal medya eğitimi verilecek

Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Apdurahman Yavuz, basın mensuplarının sosyal medyayı daha etkin kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırladıkları projenin Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından kabul edildiğini söyledi

Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Apdurahman Yavuz, basın mensuplarının sosyal medyayı daha etkin kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırladıkları projenin Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından kabul edildiğini söyledi.

Yavuz, yaptığı açıklamada ZEKA 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenecek 'Uşak Sosyal Medya Uzmanları Yetiştiriyor' projesi ile ilgili bilgi verdi.

Sosyal medya kullanımının önemine değinen Yavuz, basın mensuplarının sosyal medyayı daha güçlü ve doğru kullanması gerektiğini ifade etti.

Günümüzde teknoloji ve iletişim araçlarının baş döndürücü bir hızla gelişmekte olduğunu belirten Yavuz şöyle devam etti:

''Firmaların olduğu kadar medyanın da iletişim, halkla ilişkiler ve reklamcılık faaliyetlerinde, sektörde güçlü bir biçimde yer alabilmeleri için, sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmaları gerekmektedir.Bu nedenle basının sosyal medya konusunda bilgili ve yetişmiş iş gücüne ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu çerçevede öngörülen bu eğitim; ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda Uşak'ta görev yapan medya mensuplarını 4 gün boyunca 24 saatlik bir eğitim proğramına alacağız. Böylece Uşak'taki basın mensuplarının sosyal medya konusunda kapasitelerini artırmayı hedefliyoruz.''

Muhabir: Soner Kılınç
Yayınlayan: Sabri Çelebioğlu

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ