06 Nisan 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak'a Planetaryum yapılıyor
01 Şubat 2014 Cumartesi 17:03

Uşak'a "Planetaryum" yapılıyor

ATA Park'taki 50 metre yükseklikteki kuleye yaptırılan Planetaryum sayesinde 35 kişi aynı anda uzayı ve gökyüzünü gözlemleyebilecek

Uşak Belediyesi tarafından ATA Park'taki 50 metre yüksekliğindeki kuleye yaptırılan Planetaryum sayesinde 35 kişi aynı anda uzayı ve gökyüzünü gözlemleyebilecek.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, kentin sosyal hayatına katkıda bulunmak, çocuklara uzay ve gökyüzü daha iyi anlayabilmeleri amacıyla Planetaryum yapma kararı aldıklarını belirtti.

Kurulum çalışmalarının devam ettiğini ve kısa bir süre sonra kule ve Planetaryum'un açılışını yapacaklarını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"İlimizde 50 metrelik kulemiz sembol yapılardan biri haline geldi. Biz kulemizin işlevsel olması için farklı projeler ortaya çıkardık. Ege Bölgesi'nde tek olacak planetaryumda 35 kişi aynı anda uzayı ve gökyüzünü gözlemleyebilecek. Aynı zamanda burada uzay ile ilgili film ve belgeseller görsel bir şölen eşliğinde izlenecek. Projemiz ilimizde bulunan öğrencilerimiz için de ayrı bir değerde olacak. Başka illerde bulunmayan projemiz ile öğrencilerimiz uzayı kavrayıp öğrenebilecekler."

Muhabir: Fatih Doğan
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ