20 Kasım 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜRETİCİNİN EKONOMİSİ İVME KAZANACAK
27 Haziran 2019 Perşembe 13:30

ÜRETİCİNİN EKONOMİSİ İVME KAZANACAK

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ile Türkiye Halk Bankası Marmaris Şubesi işbirliğinde 26 Haziran tarihinde (dün) bir seminer düzenlendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan İVME Finansman Paketi (İleri, Verimli, Milli Endüstri) kapsamında üretici
Marmaris Ticaret Odası (MTO) ile Türkiye Halk Bankası Marmaris Şubesi işbirliğinde 26 Haziran tarihinde (dün) bir seminer düzenlendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan İVME Finansman Paketi (İleri, Verimli, Milli Endüstri) kapsamında üreticilere ve yeni makine alacak işverene sağlanacak kredi imkanı anlatıldı. 
ivme2.jpg
 
Türkiye Halk Bankası tarafından sunum yapılan seminerde Şube Müdürü Şebnem Ünal Taktakoğlu, Kobi Müşteri İlişkileri Yetkilileri Mehmet Övünç Özkan, İbrahim Deniz Çelebi, Güney Gökçe katılımcı firmalara kredi imkanlarından bahsettiler. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan paket kapsamında Halkbankası’nın hazırladığı kredi iş imkanlarının anlatıldığı seminere Marmarisli işverenler, üreticiler oldukça ilgi gösterdi.  
Makine üreticilerine, yerli ve yeni makine alıcılarına, hammadde/ara malı üreticilerine yönelik kredi imkânı sağlayan finansman paketinin işverene rahat bir nefes aldırması bekleniyor. Kredi geri ödemelerinin dönemsel taksitli olmasının da avantaj olduğunu belirten Halkbank yetkilileri, kredilerin Türk lirası üstünden kullanılacağını da belirtti. Krediden faydalanmak için banka ile görüşülmesinin yeterli olacağını söyleyen yetkililer, özellikle yaz dönemi için kredi imkanından faydalanmanın işletmeler için yararlı olacağını da ekledi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ