12 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünlü oyuncuya ahlaksız teklif
05 Ekim 2008 Pazar 09:46

Ünlü oyuncuya ahlaksız teklif

Kurtlar Vadisi Irak ve Cennetin krallığı filimleriyle tanıdığımız Suriyeli oyuncu, ahlaksız teklife hayır dedi.

Kelebek adlı Türk filminde oynamak için geçen hafta İstanbu'a gelen Suriyeli oyuncu Hasan Mesut,acı bir itirafta bulundu.

2005'te çekilen Hollywood yapımı film, Cennetin Krallığı'nda Selahattin Eyyübi'yi oynayarak ünlenen Mesut, artık Hollywood yerine, Türk sinemasında oynamayı tercih ediyor. Çünkü sanatçı, “Hollywood yurduma, dinime ihanet etmemi istedi.” diyor.

Suriyeli oyuncu Hasan Mesut, Kelebek adlı Türk filminde oynamak için geçen hafta İstanbu'a geldi.

2006'da Kurtlar Vadisi Kuzey Irak'ta, geçen yıl da Karayip Korsanları'nın 3. bölümünde bir kaptan rolüyle karşımıza çıktı.

Cihan Taşkın'ın ilk uzun metrajlı filmi 'Kelebek'te çağdaş bir Mevlevi dedesini canlandıran Mesut, ilk Hollywood tecrübesinden sonra pek çok film teklifi almış.

Mesela George Cooleney'in Oscarlı filmi 'Syriana' ve geçen ay vizyona giren Ridley Scott'un yönettiği, Russel Crow ve Leonardo Di Caprio'nun rol aldığı 'Yalanlar Üstüne' adlı filmi gibi.

KÖTÜ ARAP ŞEYHİ YA DA MÜSLAMAN TERÖRİST ROLÜ

Ancak Mesut, o rolleri kabul etmesinin mümkün olmadığını söylüyor ve nedenini şöyle açıklıyor: “Ya kötü bir Arap şeyhini ya da Müslüman terörist rolünü oynamamı istiyorlardı. Reddetmek zorundaydım. Hem kültürüme hem de şahsıma uymayan tekliflerdi. Yurduma, dinime ihanet etmem isteniyordu. Eğer o rolleri oynamış olsaydım siz de bana karşı tavır alırdınız. Ben misyonu İslam olan bir sanatçıyım. İman etmiş, İslam için çalışan biriyim.”

YORUMLAR
13
13
helalbe
17 Mayıs 2009 Pazar 00:34
88.238.247.37
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ