20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite öğrencilerine karanfilli karşılama
02 Eylül 2013 Pazartesi 11:23

Üniversite öğrencilerine karanfilli karşılama

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne kayıt yaptıracak öğrenciler otogarda protokol üyeleri tarafından karanfille karşılandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne kayıt yaptıracak öğrenciler otogarda tarafından karanfille karşılandı.

Muğla Otogarı'na gelen öğrenciler, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar tarafından karşılandı.

Muğla Valisi Güvençer, burada yaptığı konuşmada, öğrencilere yeni başlayacakları üniversite yaşantısında yalnız olmadıklarını göstermek adına her yıl bu törenin düzenlendiğini söyledi.

Muğla'nın üniversite kenti olduğunu belirten Güvençer, "Sizler bizim bugün için belki bir günlük misafirimizsiniz ama yarından itibaren bizim hanemizden birisisiniz. Artık bu kentin hemşehrilerinden birisisiniz ve bizim çocuklarımızsınız. Hep birlikte bugün ilk adımını attığınız uzunca bir yolu birlikte yürüyeceğiz. Sizlerin bugüne kadar yaşadığınız tüm zorlukları yakından biliyoruz. Kentimize hoş geldiniz" dedi.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin çok eski bir üniversite olmamasına rağmen kısa zamanda isminden söz ettiren ayrıcalıklı bir üniversite olduğuna işaret ederek, "Muğla tam bir üniversite kenti. Burada büyükşehirlerin gürültüsü yok, emniyet açısından son derece güvenli. Bir bayan öğrenci geçenin kaçında olursa olsun gönül rahatlığı ile istediği bir yere yürüyerek gidebilir. Muğla halkı üniversite öğrencisini kendi evladı gibi görür ve sahip çıkar" diye konuştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise üniversitenin kuruluşundan bu yana tekrarlanan ve artık geleneksel hale gelen karşılama törenini bu yıl da düzenlediklerini kaydetti. İnsan hayatında üniversite yıllarının son derece önemli olduğuna dikkati çeken Harmandar, şunları söyledi:

"Buradaki hayat öğrencilerimizin geleceğini şekillendirecek. Buradaki başarınız hayatınızdaki başarınızın temeli olacaktır. Muğla'nın geleneksel kültür ve adetlerine bağlı olarak sizlerin sıcak bir karşılamayla üniversite hayatına merhaba demenizi istedik. Muğla, kültürüyle, yaşantısıyla bir barış kentidir. Üniversitemizde bilginin sevgiyle bütünleştiği bir üniversite olarak barışın, sevginin ve dostluğun kalesi olmaya devam etmektedir."

Konuşmaların ardından Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve protokol üyeleri otobüsler ile gelen öğrenci ve ailelerine karanfil vererek bir süre sohbet etti. Öğrenciler ve aileleri otogarda kurulan stantları gezerek görevlilerden bilgi aldılar. Öğrenci ve ailelere daha sonra otogarda bekleyen üniversite ve emniyete ait otobüsler ile ücretsiz olarak üniversite kampüsüne taşındı.

Öte yandan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Muğla Emniyet Müdürlüğü stantlarında görevli personel tarafından kayıt için gelen öğrenci ve ailelerine çay, kek, simit, meyve suyu ve su ikram edildi.

Muhabir: Durmuş Genç
Yayınlayan: Tuncer Çetinkaya

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ