07 Haziran 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite hastanesinde asistan hekimler iş bıraktı
02 Aralık 2013 Pazartesi 17:58

Üniversite hastanesinde asistan hekimler iş bıraktı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli 150 asistan hekim, maaşlarının yetersiz olduğunu gerekçe göstererek süresiz iş bırakma eylemi başlattı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli 150 asistan hekim, maaşlarının yetersiz olduğunu gerekçe göstererek süresiz iş bırakma eylemi başlattı.

Taleplerini yerine getirilene kadar hastaları tedavi etmeyeceklerini söyleyen asistan hekimleri, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu da ikna edemedi.

ADÜ'de görev yapan hekimler maaş ve güvenlik başta olmak üzere özlük haklarının azaltıldığını öne sürüp, hastaları tedavi etmeyerek kantinde oturma eylemi yaptı.

Zor şartlar altında görev yaptıklarını belirten Aydın Tabip Odası Asistan Hekim Temsilcisi Güneri Kuruöz, "Özlük haklarımızın azaltılmasından dolayı asistan hekimler olarak böyle bir eylem başlattık. Birçok konuda sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıların çözüme kavuşmasına kadar gerçekleştirdiğimiz grev devam edecek" dedi.

Asistan hekimler olarak çok çalışıp az para kazandıklarını, hastanenin gelirinin her geçen gün arttığını kaydeden Kuruöz, "Fakat bu gelirden hakkımız olan parayı alamıyoruz. Aldığımız ücretler yetersiz. Ayrıca güvenlik sorunu da yaşıyoruz. Hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalıyoruz. Yaşadığımız birçok sıkıntıların artık çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz. Sıkıntılarımızın çözüme kavuştuğu zamana kadar bu grevimiz devam edecek" diye konuştu.

Bu arada rektör Prof. Dr. Rektörü Birincioğlu, eylem yapan asistan hekimlerle bir araya geldi.

Hastane kantininde asistanların sıkıntılarını dinleyen Birincioğlu, "Kimse aldığı paradan memnun değil. Biz herkese eşit bir şekilde dağıtım yapmaya çalışıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerin daha iyi şartlarda çalışmanız için elimden geleni yapacağım" dedi.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ