21 Temmuz 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uluslararası Gönüllü Gençlik Çalışma Kampı projesi
05 Eylül 2013 Perşembe 17:03

"Uluslararası Gönüllü Gençlik Çalışma Kampı" projesi

Didim Belediye Başkanı Kamacı. proje kapsamında ilçede ağırlanan ve gönüllü olarak belediye tarafından yaptırılan parkta çalışan yabancı öğrencileri ziyaret etti

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, "Uluslararası Gönüllü Gençlik Çalışma Kampı" projesi kapsamında Didim'de bulunan ve belediyenin park yapımında gönüllü olarak çalışan farklı ülkelerden öğrencilerin çalışmalarını izledi.

Kamancı, Belediyenin Gençlik Servisleri Merkezi tarafından yürütülen proje kapsamında Didim'de bulunan 10 ülkeden 20 öğrenciyi, çalıştıkları parkta ziyaret etti. Gençlerin çalışmalarını izleyen Kamancı, daha sonra sohbet etti.

Kamacı, gazetecilere açıklamasında, proje kapsamında ilçeye 18 yıldır yabancı öğrencilerin geldiğini, Didim'i ve Türkiye'yi yakından tanıma imkanı bulduklarını belirtti. Öğrencilerin belediye tarafından yapılan parklarda gönüllü olarak çalıştıklarını ve bu yıl 18'nci parkın yapıldığını kaydeden Kamancı, "Parkın adını, emeği geçen öğrenci kardeşlerimizle belirleyeceğiz. Ardından encümen kararıyla parka adını vererek, tabelasını asacağız" dedi.

İspanyol öğrenci Esti Nauzuela, Türkiye'ye ve Didim'e ilk kez geldiğini, bu tür bir çalışma içerisinde olmaktan memnun olduğunu söyledi.

"Uluslararası Gönüllü Gençlik Çalışma Kampı" projesi kapsamında Almanya, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Japonya ve İspanya'dan gelen yaşları 18 ile 22 arasındaki öğrenciler, Didim Belediyesi tarafından ilçede ağırlanıyor. Tarihi yerleri ve çevredeki doğal güzellikleri görme imkanı bulan öğrenciler, bir yandan denize girerek tatillerini yaparken, diğer yandan da yapımı süren parkta belediye işçileriyle birlikte gönüllü olarak çalışarak katkı sağlıyor.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ