21 Ocak 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülgen: KORSAN bir gösteridir
25 Nisan 2018 Çarşamba 12:22

Ülgen: "KORSAN bir gösteridir"

Ülgen: Her gördüğü kürsünün ve mikrofunun önünde konuşma hevesi içinde olan bu şahsın yaptıklarını toyluğuna veriyorum. Erken seçim isteyen Ana Muhalefet Partisi “HADİ SANDIĞA” denince kıvırmaya başlamıştır"

Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı  Osman Ülgen ve teşkilatı  23.Nisan. 2018 Pazartesi günü CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün çelenk koyma töreninde yaptığı çıkışla ilgili dün, İlçe binasında basın toplantısı düzenledi. Tam kadro Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının katıldığı toplantıda basının da ilgisi yoğundu. Basın açıklamasının ardından basın mensuplarına söz hakkı veren Başkan Osman Ülgen’e ilk soru “Sokaktaki vatandaş resmi bayramlarda yapılan törenlerin küçültülmesi konusunda rahatsız görünüyor bu konu hakkında düşünceniz nedir?”  

Başkan Ülgen “ Anıtlarda ki törenlerde düzenleme yapıldığı doğrudur saygı duruşu, İstiklal marşımızın okunması ve çelenk koymanın ardından tören biter Ama en büyük sorunumuz algı operasyonlarında detaylara girilmiyor. Bayramlarda her türlü etkinliğe izin aldığınız sürece var. Fener alayları, konserlerle coşkulu bayramlar kutlamaya devam ediyoruz. Değişen tek şey resmi törenin kısaltılması güneşin altında dakikalarca yapılan konuşmalar bitti. Bir başka gazetecinin Emniyet müdürümüzün Acar Ünlü’ye OHAL’den dolayı konuşamazsınız demesi konusundaki yorumunuz nedir diye sorulduğunda Başkan Ülgen “Konunun OHAL kapsamıyla bir alakası yoktur basın açıklamamızda da belirttiğimiz üzere resmi bayramlarda uygulanacak yönetmelik bellidir bunların dışına çıkılamaz. Hepinize soruyorum arkadaşlar yasaya, kanuna karşı çıkmayan kim OHAL’i hissediyor. Kanunsuz işler peşindeyseniz tabiî ki OHAL duvar gibi karşınıza çıkar, kolluk kuvvetleri de çıkar” dedi.   Son olarak Sayın AK Parti Muğla Milletvekilimizin basında yer alan İmar Barışı konusu sorulduğunda bu konuyla ilgili çalışmaların olduğunu en kısa sürede müjdeyi vatandaşlarımıza vereceğimizi iletti.

 

Başkan Ülgen’in sözlerine şöyle devam etti: "Sevgili Marmarisliler," Biz iktidar Partisinin Marmaris Temsilcileri olarak düne kadar siyasi ortamı germeden, birlik beraberlik içerisinde ılımlı bir duruş sergiledik. Ta ki “Ulu Önder Atatürk’ün Çocuklara armağan ettiği bayramın siyasi bir platforma çevrilmeye çalışılmasına kadar. Maalesef Atatürk’ün partisi olduklarını savunanlar bu hareketleriyle çocuklarımızın bayramına leke sürmüşlerdir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, dosta düşmana birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gereken bu özel günlerin anlamını ve önemini anlamak istemeyenlerle mücadelemiz sürecektir.

Bu tür resmi törenlerin nasıl yapılacağı yönetmeliklerle belirlenmiştir.

20180424_141805.jpg

ULUSAL VE RESMİ BAYRAMLAR İLE MAHALLİ KURTULUŞ GÜNLERİ, ATATÜRK GÜNLERİ VE TARİHİ GÜNLERDE YAPILACAK TÖREN VE KUTLAMALAR YÖNETMELİĞİ ile ilgili 16/4/2012  tarihli Bakanlar Kurulu Kararı  der ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında Atatürk anıt veya büstüne milli eğitim müdürlüğü tarafından çelenk konulur. Çelenk konulduktan sonra İstiklal Marşı ile birlikte bayrak göndere çekilir. Kutlama komitelerince hazırlanan programda yer alan diğer faaliyetler uygulanır. Programda tören geçişi ve tebrikata yer verilmez. Bunun haricinde yapılan her tür eylem yasal değildir,  KORSAN bir gösteridir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunu yasaları vardır herkes istediği yerde istediği şekilde halka hitap edemez siyasi olmak bu lüksü kimseye sağlamaz. Bu konuda kendisini uyaran Emniyet amirine vermiş olduğu “ ben istediğim yerde istediğim zaman açıklama yaparım “ tarzında yapmış olduğu konuşma, tabiri caizse Emniyet yetkililerine posta koymaya çalışması Türkiye Cumhuriyeti Polis Teşkilatına ve mülki amirlere yapılmış saygısızlık için yorum dahi yapmak istemiyorum.

Belediye Başkanı’nın da yanında olması ve destek vermesi ayrıca şaşılacak bir unsurdur.

Askeri ve Sivil Erkan'ın ve özellikle çocukların bulunduğu tören alanı ucuz siyasi şov yapılacak yer değildir. Çocuklarımızın yanında olup onların mutluluğuna ortak olmamız gerekirken bunun aksine siyasi çıkar sağlamak için küçük hesaplar peşinde olmak ancak bu tür eylemleri yapanlara yakışır. Çocukların bulunduğu ortamda taciz ve tecavüz kelimelerini bile dile getirmek çok büyük AYMAZLIKTIR. Kadına ve çocuklara yapılan taciz ve tecavüzler dile dolanarak değil AK Partinin yaptığı gibi en ağır cezalar getirilerek, iyi hali kaldırarak ve 81 ilde bu konuyla ilgili çalıştaylar düzenlenerek kısacası çığırtkanlığı bırakıp çalışarak çözülür. Biz bu arkadaşa biraz araştırmasını, öfke kontrolü konusunda yardım almasını tavsiye ediyoruz. Siyasilerin arkasında duran vatandaşlara karşı sorumlulukları vardır bu tür kontrolsüz çıkışlar onun arkasında duranlara da zarar verir. Kontrollü bilinçli yaptım bir proje olarak 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramında bunları yaptım arkasındayım diyorsa bu daha vahim bir durumdur.

Bunların derdinin bayram, kutlama, ülke, bayrak olmadığı aşikârdır eğer dertleri bu olsaydı Anfi Tiyatro da düzenlenen ve çocuklar tarafından hazırlanan programa 45 dak geç gelip 5 Dak durup kaçmazdı. Bunların esas derdi 24 Haziranda başlarına ne geleceğini anlamalarındandır Erken seçim isteyen Ana Muhalefet Partisi “HADİ SANDIĞA” denince kıvırmaya başlamıştır.

Siyasi ahlaksızlık konusunda sabıkalı bir parti olan CHP ‘nin Güneş Motel pazarlıklarını unutmadık. HDP’lileri Meclise ilk sokanlar da kendileridir bu da unutulmadı.

1920’lerin, 1930’ların hesabını sorup, “NERDEY DİNİZ?” diye soruyor bu çocuk. AK Parti o zamanlar olsaydı yine demokrasinin ve Cumhuriyet’in yanında olurdu, merak etme. Ama sen 15 TEMMUZ’DA neredeydin? Genel Başkanın gibi evinde saklanarak televizyonlardan olan biteni izleyen sen değimliydin.

1946 seçimlerinden bahsediyorsun. Türk siyasi tarihine geçen YÜZ KARASI bir seçimdir o seçimler. Günümüzde GİZLİ OY, AÇIK SAYIM şeklinde olan seçimler sadece 1946’da AÇIK OY, GİZLİ SAYIM olarak yapılmıştır. Açıp okursan bunları öğrenirsin. Kürsü yumruklamakla demokrasi havarisi olunmaz. 15 Temmuz da tankların önüne yatmakla demokrasi havarisi olunur.

1960’da nerede olduğumuzu bize soracağına git mezarı başına ve o günkü genel başkanına sor. Adnan Menderes ve 2 arkadaşı asılırken neredeymiş?

Biz İktidar Partisi temsilcileri olarak şu andan itibaren ucuz kahramanlıklara daha fazla göz yummayacağız, demokrasi ve kanun çerçevesinde bize düşeni yapacağız. 2018 Türkiye'sin de siyaset resmi tören basmakla , konuşacağım diye bağırmakla, kürsü gasp edip , kürsüyü yumruklamakla olmaz.

Bu şovları yapmasının nedeni acaba kendi il başkanına; dayısının değil partisinin ilçe başkanı olduğunu ispatlamak için midir?

Her gördüğü kürsünün ve mikrofunun önünde konuşma hevesi içinde olan bu şahsın yaptıklarını toyluğuna veriyorum"dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ