07 Ağustos 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uğur Dündara TMSF tokadı
19 Kasım 2008 Çarşamba 15:54

Uğur Dündar'a TMSF tokadı

Uğur Dündar'ın oyunu TMSF'den döndü. Ertürk'ün Arena'daki sözleri başka türlü gösterilince TMSF'den açıklama geldi.

Doğan medyasının çarpıtma haberine TMSF'den sert tepki. Uğur Dündar'ın sunduğu Arena programında TMSF Başkanı Ertürk'ün sözleri çarpıtılınca kurumdan bugün yazılı açıklama geldi.

Ertürk'ün konuşmasının montajlanmasına Dündar'ın da yorumu eklenince hükümet ile TMSF karşı karşıya gelmişti. TMSF gecikmeli de olsa Dündar'a cevap verdi.

Ertürk'ün "Kamu mallarını, kamu adına en yüksek fiyattan sattığımız için cezalandırıldık" cümlesini Dündar ve Doğan grubu gazeteleri olayı Sabah-atv'nin satışına bağlamıştı

GÖRÜNTÜ VE İFADELER BİRBİRİNDEN KOPARILMIŞ

"Geçtiğimiz günlerde bu amaçla gerçekleştirilen bir televizyon mülakatında, tamamen TMSF'nin yasalarla belirlenen işlevlerini yerine getirirken karşılaştığı zor şartları ifade etmeye dönük değerlendirmelerin, hiçbir kurum, makam veya kişiyi kastetmemiş olmasına rağmen, bağlamından koparılmış bazı ifadeler ve görüntüler kullanılarak siyasi öfke ve polemiklere malzeme yapılması üzüntü ile karşılanmıştır.

18 MİLYAR DOLAR TAHSİLAT

"TMSF, özerk bir kurum olarak yapılandırıldığı 2004 yılı başlarından bugüne kadar, batık bankalardan devraldığı varlıkları en yüksek değerlerle satmak ve alacak tahsiline ilişkin yetkilerini en etkin şekilde kullanmak suretiyle, 18 milyar dolar tahsilat sağlamış ve bu gelirleri başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere muhtelif kamu kurumlarına aktarmış bulunmaktadır.

ÇALIŞMALAR KARARLILIKLA SÜRECEK

Diğer taraftan, bir kamu kurumu olarak TMSF, tabi olduğu yargısal ve idari denetimlerden bugüne kadar sorunsuz bir biçimde geçmiş bulunmaktadır. Geçmiş yıllardaki bankacılık krizinin yol açtığı toplumsal, ekonomik ve ahlaki yıkıntının onarılması yolunda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren Kurumumuz, bundan sonra da yasaların kendisine tanıdığı yetki ve sınırlar çerçevesinde kamu alacağını en yüksek bedelle tahsil çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ