09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uğur Dündar servetini açıklasın!
21 Aralık 2008 Pazar 11:56

Uğur Dündar servetini açıklasın!

Melih Gökçek, Dündar'a fena kafayı taktı. Gökçek'in hedefinde Dündar'ın mal varlığı var, onun için yeni düello istedi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'Uğur Dündar ile benim servet beyanımı müştereken gazetecilerin huzurunda açıklayalım' çağrısında bulundu.

TV'de yayınlanan düello sonrasında güç durumda kalan Melih Gökçek'in açıklamaları üzerine Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Uğur Dündar, şu yanıtı vermişti:

"Melih Bey 'Mal varlığım konusuna girilmesine izin vermeyin' dedi. Kemal Bey'e de bunu ilettim."

İşte Uğur Dündar'ın bu açıklaması akıllara soru işaretleri getirdi. Melih Gökçek'ten bugün şu yazılı yanıt geldi:
Belediyenin basın merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gökçek, bugün bir gazetede mal varlığını açıklamaktan kaçındığının ima edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

'Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Dündar'la yaptığımız tartışma programında defalarca Uğur Dündar'a da hatırlattığım konuyu, program öncesi telefonda da aynı şekilde hatırlattım. Sayın Dündar'la program öncesi telefonla yaptığım görüşmede, 'Uğur bey, sizinle defalarca konuştuk. Programda, işin iyice anlaşılması için 'Arena'daki ortaya atılan iddiaların dışında kesinlikle başka bir konuya girilmemesi gerekir ve girmeyeceğim' dedim. Bu arada da bazı gazetelerde Kılıçdaroğlu'nun, 'Melih Gökçek'in servet beyanını da soracağım' şeklinde haberler yer aldığını Sayın Dündar'a hatırlatarak, konuyu şimdiden saptırmaya niyetli olduğunu, benim servet beyanı açıklamaktan kaçmayacağımı ancak bu tartışmada sadece Arena'da ortaya attığı iddialarını cevaplayacağımı, arzu ederlerse diğer konularda başka oturumlara katılarak bunları da cevaplandıracağımı söyledim. Bu konuşmanın sanki benim servet beyanımı açıklamaktan kaçınıyor gibi takdimi son derece çirkindir.

Sayın Uğur Dündar da ne zaman arzu ediyorsa kendisi de benim gibi bir kamu hizmeti yaptığına göre, kendi servet beyanı ile benim servet beyanımı müştereken gazetecilerin huzurunda açıklayalım. Bu suretle kamuoyu bunları öğrenmiş olur.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ