14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uğur Dündar isyan etti
26 Mart 2009 Perşembe 14:01

Uğur Dündar isyan etti

Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar, Ergenekon soruşturmasının 2. iddianamesinde eşi ve ailesi ile igilili yer alan iddialara tepki gösterdi. Adalet Bakanı'nın yanıtı bu sabah geldi..

Uğur Dündar isyan etti


Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar, Ergenekon soruşturmasının 2. iddianamesinde eşi ve ailesi ile igilili yer alan iddialara tepki gösterdi. Adalet Bakanı'nın yanıtı bu sabah geldi..

Karısıyla ilgili iddia Ergenekon'a girdi. Sık sık Brezilya'ya gittiği ve fotoğraflardan söz edildi. Dündar çıldırdı;"intihar ederim" dedi.

Uğur Dündar kelimenin tam anlamıyla çıldırdı. Karısıyla ilgili iddialar Ergenekon iddianamesine girdi... Sık sık Brezilya'ya gittiği ve bir takım fotoğraflar olduğu öne sürüldü. İşte bu iddiaya Dündar canlı yayında isyan etti; "Bu namus meselesi intihar ederim" dedi...

Adalet Bakanı Şahin: Uğur Dündar'ın üzüntüsünü anlayışla karşılıyorum
Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

ADALET Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ergenekon iddianamesinde eşiyle ilgili bazı iddiaların yer almasına tepki gösteren Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar ile ilgili “Ben görülmekte olan davalarla ilgili, yürütülmekte olan soruşturmalarla ilgili bir açıklama yapmıyorum. Kendisi bu davanın sanıklarından değil. Ama kendisinin veya eşinin ve ailesinin bir vesile ile bir başka tanık veya sanığın iddiaları şeklinde yer almasının kendisini üzmüş olmasını anlayışla karşılıyorum” dedi.
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya kent merkezinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sabah saatlerinde 100'üncü Yıl Bulvarı üzerindeki Ring Otel önünde partililerle bir araya gelen Şahin, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan 2'inci iddianamede eşiyle ilgili iddialara yer verilen Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar'ın dün akşam ana haber bültenindeki tepkisinin sorulması üzerine Şahin, “Ben görülmekte olan davalarla ilgili, yürütülmekte olan soruşturmalarla ilgili bir açıklama yapmıyorum” dedi. Şahin, bir gazetecinin Dündar'ın çağrısında eşiyle ilgili, namusuyla ilgili söylemlerinin bulunduğu ve yargıya da bu konuda sitemi olduğunu hatırlatması üzerine, “Tabi kendisi bu davanın sanıklarından değil. Ama kendisinin veya eşinin ve ailesinin bir vesile ile bir başka tanık veya sanığın iddiaları şeklinde yer almasının kendisini üzmüş olmasını anlayışla karşılıyorum. Bu kadar söyleyeceğim” dedi.

İşte Dündar'ın canlı yayındaki o sözleri;
Namusuma kurşun sıkıldı: Bu bizim yargımızın Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılar benim onuruma, şerefime aile namusuma kurşun sıktı.
B TV'nin haber müdürünün bir mailinde yazanlar: Uğur Dündar ve Aydın Doğan ile ilgili ciddi belgeler ve fotoğraflar vardı. Mesela Uğur Dündar'ın aile ilişkileri. Karısının sürekli Brezilya'ya gidişi...
İntihar ederim: Benim eşim evlendikten sonra hiç bir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya'ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi.
Yandaş basına malzeme: Birisi iftira atacak ve siz savcı olarak onun peşine düşmek varken onu aynen alacak ve onu yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Bunun ergenekon davası ile ne ilgisi var.
Namusum beş paralık ediliyor: Aile namusumuz şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Ben Sayın Başbakana sesleniyorum, Sayın Başbakanın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım'ın sık sık Brezilya'ya gittiğine dair size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak isterse ne yaparsınız.
Bari gelin öldürün: Sayın Savcı size sesleniyorum. Bunun altına nasıl imza atarsınız... Vicdanı nasırlaşmamış cesareti prangalanmamış bütün hukuk adamlarına sesleniyorum; biri bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı bunu yaparsa ne yapacağız...
Bari gelin öldürün...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ