27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ücretsiz Maske Başvuru Adresi
07 Nisan 2020 Salı 12:48

Ücretsiz Maske Başvuru Adresi

Dün yaptığımız haber yayınlandıktan kısa bir süre sonra, PTT’nin web sitesinin çökmesi üzerine dağıtım sistemi bakanlıkça değiştirilmiş ve e-devlet üzerinden dağıtım yapılacağı bilgisi verilmişti.

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü ücretsiz maske dağıtımından faydalanmak isteyen vatandaşlar yine taleplerini internet sitesi üzerinden yapabilecek ve dağıtımını yine PTT ücretsiz yapacak.

Ücretsiz Maske Başvurusunu Gündem Gazetesi’nden Şimdi Yapın!

Ücretsiz maske taleplerini e-devlet adresinden, buradan yapabilirler. basvuru.turkiye.gov.tr adresi üzerine tıklayarak maskenizi ücretsiz olarak evinize teslim ettirebilirsiniz.
https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Teslimatlar Ücretsiz Olarak PTT Kargo’dan

PTT, başvuru yapan her vatandaşa haftada 5 adet maske dağıtacak. Maskeler PTT Kargo tarafından yine ücretsiz olarak dağıtılacak. Aile içindeki üyelerinize maske temini için (basvuru.turkiye.gov.tr/) adlı siteden bireylere ait bilgileri doldurarak onlar için de maske alabiliyorsunuz.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar yine kapsam dışı

Ücretsiz maske dağıtımı 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamayacak. Bu yaş gurubundaki vatandaşların Korona Virüs Salgınına karşı korunma kapsamını genişleterek sokağa çıkma yasağı uygulamasına dahil oldukları için gerek duyulmadı. Bakanlığın PTT ile ücretsiz maske dağıtımı, piyasada maskelerin fahiş fiyatlarda satılmasından ve vatandaşların kolayca temin edememeleri üzerine yürürlüğe sokuldu.

BİZLERİ TAKİP EDİNİZ!...

Haber Sitemiz:

http://www.gundemgazetesi.net

Haber Kanalımız:

https://www.youtube.com/watch?v=k90GMb0kxlE

https://twitter.com/GundemGazetesi1

https://www.facebook.com/gundemgazetesi.net/

Gündem Gazetesi Mail: gundemgazetesi48@gmail.com

  1. 252. 412 21 41

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ