12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uçakla Son Görüşme: Arızalandım
01 Haziran 2009 Pazartesi 20:41

Uçakla Son Görüşme: Arızalandım

Paris'e Gelmek İçin Brezilya'dan Havalanan Air France Havayollarına Ait Uçağın, Türbülanstan Çıktıktan Sonra Kısa Devre Yaşandığına İlişkin Bilgi Verdiği Kaydedildi.

Fransa'nın başkenti Paris'e gelmek için Brezilya'dan havalanan Air France havayollarına ait uçağın, türbülanstan çıktıktan sonra kısa devre yaşandığına ilişkin bilgi verdiği kaydedildi.
Air France'tan yapılan açıklamada, Atlas Okyanusu üzerinde radar ekranlarından kaybolan ve 228 kişinin bulunduğu uçaktan haber alınamadığını doğrulandı. Brezilya açıklarında kaybolan Airbus 330-200 tipi uçağın yerel saatle 11.10'da Fransa'nın başkenti Paris'te olması bekleniyordu. Reuters'e konuşan Brezilyalı hükümet kaynakları, uçağın havalandıktan 3.5 sonra kaybolduğunu belirtti. AFP'ye konuşan bir havalimanı yetkilisi, Fransız uçağı için "ümit olmadığını" söyledi.


Fransa Enerji ve Çevre Bakanı Jean-Louis Borloo, Air France havayollarına ait uçağın kaybolmasına ilişkin olarak, "en kötüsüne hazırlıklı olmalıyız" diye konuştu. Uçağın hem sivil hem de askeri radardan kaybolduğunu belirten Fransız bakan Borloo, uçağın şimdiye kadar benzinin bitmiş olması gerektiğini de ifade etti.


ARAMALAR BAŞLADI

Radardan kaybolan uçak için Brezilya açıklarında aramalar başladı. Brezilya Hava Kuvvetleri Sözcüsü Henry Wilson, Fernando de Noronha Adası'ndan kalkan uçakların, kaybolan uçağı aradıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ