06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADda küresel kriz paniği!
10 Ekim 2008 Cuma 10:15

TÜSİAD'da 'küresel kriz' paniği!

TOBB Başkanının 'panik yaparsak krizi en ağır biz hissederiz' sözüne karşılık TÜSİAD Başkanı Yalçındağ'dan piyasaları paniğe sevk edecek bir açıklama geldi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, dünya finans piyasalarını derinden etkileyen krizden çok tedirgin olduklarını ve ciddiyetle ele alınması gerektiğini söyledi.

Çek Cumhuriyeti Başbakanı Mirek Topolanek ve beraberindeki hükümet yetkilileri, TÜSİAD Başkanı Yalçındağ ile Conrad Otel'de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yalçındağ, küresel finansal krize değinerek, bugün bütün dünyada bir paradigma değişikliği olduğunu, yarın düzenleyecekleri konferansta bütün bunları çok daha geniş bir ortamda paylaşacaklarını ifade etti.

Yalçındağ, "Ancak çok tedirginiz. Ekonomik krizin ciddiyetle ele alınması gerekiyor" dedi.


TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin krizden en az etkilenecek ülkelerden biri olacağı inancında olduğunu belirterek, ''ama eğer panik yaparsak en çok etkilenen biz oluruz'' demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ