21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeyi Seçti Rusları Kızdırdı
26 Mayıs 2009 Salı 15:51

Türkiye'yi Seçti Rusları Kızdırdı

Rus Basını, Mardan Palas'ın Sahibi Azeri Kökenli İş Adamı Telman İsmailov, Ekonomik Kriz Sırasında Yatırımını Parayı Kazandığı Rusya Yerine Türkiye'de Yapması Yüzünden Eleştirdi.

Rus Basını, Mardan Palas'ın Sahibi Azeri Kökenli İş Adamı Telman İsmailov, Ekonomik Kriz Sırasında Yatırımını Parayı Kazandığı Rusya Yerine Türkiye'de Yapması Yüzünden Eleştirdi.
Rus basını Antalya'nın Kundu bölgesindeki Mardan Palas'ın sahibi Azeri kökenli iş adamı Telman İsmailov, ekonomik kriz sırasında yatırımını parayı kazandığı Rusya yerine Türkiye'de yapması yüzünden eleştirdi.

Rus Komsomolskaya Pravda gazetesinde, “Moskova'da Kazandılar, Sarayı Türkiye'de Yaptılar” başlığıyla yayımlanan haberde, Moskova'daki Çerkez Pazarı'nın sahibi İsmailov'un Türkiye'deki Mardan Palas adındaki otelinin açılıyla herkesi şaşırttığı öne sürüldü.

Haberde, 3 katlı gece kulübüne sahip olan Arap şeyhlerinin rüyalarında bile göremediği Akdeniz bölgesindeki en büyük otelin açılışına Holywood'dan Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Rusya'dan da Filip Kov, Andrey Malahov ve İvan Urgant gibi sanatçıların yanı sıra Moskova'dan üst düzey yöneticilerin katıldığı belirtilerek, “Moskova'da bile benzeri görülmemiş, siyah havyarlı, danslı ve eğlenceli bir açılış töreni yapıldı. Açılış sırasındaki havai fişek gösterisi, Moskova'daki 9 Mayıs Zafer Bayramı sırasındaki havai fişek gösterilerinden bile daha görkemliydi” denildi.

Rus zenginlerinin Rusya'da kazandıkları paraları yurtdışında harcamayı tercih etmesinin “artık kimseyi şaşırtmadığı” kaydedilen haberde, şöyle denildi:

“Her tarafta kriz varken, Moskova'da en başarılı inşaatlar bile durmuşken... Moskova'da otellerin yetersizliği hakkında konuşmaktan bıktık bile. İsmailov'un Moskova'da kazandığı paralar tam burada gerekebilirdi. Neden Rusyalı iş adamı Türk ekonomisini desteklemeyi tercih etti? Moskova'da veya Rusya'da yatırım yapacak yer mi kalmadı? Mesela Soçi olimpiyatlarına. Böylece, hem Moskova'ya hem de bu kadar parayı kazandıran Rusya'ya teşekkür etmiş olurdu.”

Antalya'nın Kundu bölgesinde 1,4 milyar dolara yapılan Avrupa'nın en pahalısı olarak bilinen 560 odalı Mardan Palas'ta bir gecelik konaklama fiyatları 475 ve 19 bin dolar arasında değişiyor. Moskova'dan Mardan Palas'a bir haftalık iki kişilik oda-kahvaltı standart tur paketinin fiyatı bin 900 dolardan başlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ