03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeye Arap dünyasından destek yağıyor
05 Nisan 2009 Pazar 18:51

Türkiye'ye Arap dünyasından destek yağıyor

Danimarka Başbakanı Andres Fog Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne Seçilmesine İtiraz Eden Türkiye'ye Arap Dünyasından Destek Yağıyor.

Danimarka Başbakanı Andres Fog Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne Seçilmesine İtiraz Eden Türkiye'ye Arap Dünyasından Destek Yağıyor.


Hz. Muhammed'e (s.a.s) hakaret içeren karikatürlerden dolayı büyük bir tepki çeken Danimarka Başbakanı Andres fog Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne seçilmesine itiraz eden Türkiye'ye Arap dünyasından destek yağıyor.

Mısır'ın en büyük gazetesi El Ahram baş yazısında Türkiye'yi izlediği politikadan dolayı alkışladıklarını yazdı. Türkiye'nin bu süreçte Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerden dolayı Rasmussen'in tüm İslam dünyasından özür dilemesini istediğini yazan gazete, "Mısır da aynen Türkiye gibi düşünmektedir. İslam ve Arap dünyasının iki büyük ülkesi Rasmussen'in atacağı adımları yakından takip edecektir." ifadelerini kullanıyor.

Katar'ın önde gelen İngilizce gazetelerinden Peninsula da başyazısında Türkiye'nin İslam dünyasının sesini dile getirerek Rasmussen'in seçilmesine itiraz ettiğini ve tüm dünya medyasının da bu krizi çok yakından takip ettiğini belirtiyor. NATO tarihinde ilk kez bu kadar derin bir çatlağın meydana geldiğini vurgulayan gazete, İslam dünyasının Türkiye'nin endişelerini tamamen paylaştığını da aktarıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ