05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizmciler tepkili
06 Haziran 2009 Cumartesi 14:34

Turizmciler tepkili

Perşembe günkü sayımızın manşetinde 'Yanlışlık olmasın' diye duyurduğumuz haber doğru çıktı. Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı teşvik paketinde turizm yer almadı

Perşembe günkü sayımızın manşetinde 'Yanlışlık olmasın' diye duyurduğumuz haber doğru çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı teşvik paketinde turizm yer almadı. Marmarisli turizmciler, Başbakan Erdoğan ve AKP Hükümeti'nin turizmi unuttukları konusunda birleşti.

'UZAYA MI GİDELİM?'
Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Açıkgöz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, çeşitli yerlerde turizm destek paketinin en kısa sürece açıklanacağını belirtmesine karşın, yine unutulduklarını savundu. Başbakan Erdoğan'ın teşvik paketini açıkladığı basın toplantısında yanına aldığı 6 bakan arasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bulunmadığını hatırlatan Açıkgöz, “Uzay aracı yapımına teşvik veren yetkililer turizmi unuttu. Artık bu paketle uzayda turizm yapmayı hedefliyoruz. Belki teşvikten yararlanırız” dedi.

ENDİŞE VERİCİ
TÜRSAB Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, Türkiye'nin 3'üncü büyük sektörü turizmin, unutulmasının, gözardı edilmesinin endişe verici olduğunu savundu.
Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal da bu tür paketlerde önceliğin turizme verilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, turizm teşvik paketinin açıklanacağını söylemesi bizleri umutlandırmıştı. Ama unutulduğumuzu bir kez daha gördük” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ