24 Nisan 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURİZM HER YÖNÜYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI
02 Haziran 2017 Cuma 13:20

TURİZM HER YÖNÜYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

“GETOB” Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetimi Turizmin her yönüyle sürdürülebilir olmasına dikkat çekiyor.

“GETOB” Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetimi Turizmin her yönüyle sürdürülebilir olmasına dikkat çekiyor.

Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya gelen GETOB Yönetimi sonuçtan oldukça memnun.

Konuyla ilgili açıklama yapan GETOB Yön. Kur. Bşk. Bülent Bülbüloğlu şunları söyledi;

İnsanların hayatını devam ettirebilmesinin yanı sıra Sosyal yaşamını sürdürebilmesi noktasında elbette Doğa ve Çevre ile iç içe olması gerekmekte.

Turizm de Sosyal yaşamın bir parçası. Turizmin Sürdürülebilir olması Doğayı, Çevreyi, Denizleri, Yabanıl hayatı korumak ve olağan akışına bırakmak, kullanılması gerektiğinde de tahrip etmeden, zarar vermeden neslini kurutmadan kullanmaya özen göstermekle mümkün olabilir. Ancak bu takdirde gelecek nesillerin bizlere emaneti olan cennet vatanımızı, doğamızı, denizlerimizi, yabanıl hayatın tüm canlılarını ve çevremizi gelecek nesillere aktarmış oluruz.

Bizim uğraş alanımız Turizm. Bunu en iyi şekilde yapmak ve sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Bu noktada bazı sıkıntılarla karşılaştığımız da oluyor. Çözüm yollarını görüşmek üzere Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldik.

Farklı konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bunlardan birisi  ARI’larla ilgili.

Konaklama tesislerinin yiyecek içecek ünitelerinin zaman zaman Arıların istilasına uğruyor.  Arı sokması sonucunda hayatını kaybeden turistlerimiz var.

Tarım Müdürlüğü ekiplerinin Gıda ve Hijyen denetimleri, piyasaya sürülmeye çalışılan Sahte İçki ile mücadele, Koruma altında olan veya belli usullerle avlanmasına izin verilen bazı Su ürünlerinin kontrolsüz avcılığının önlenmesi gibi önemli konularda işbirliği yapmak üzere görüş birliğine vardık. Dedi.

GETOB ve Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğünün önümüzdeki günlerde sektör temsilcilerinin katılımıyla geniş çaplı bir toplantı düzenleyeceği edinilen bilgiler arasında.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ