29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURİST SAYISINDA REKOR KIRACAĞIZ
15 Nisan 2019 Pazartesi 11:02

TURİST SAYISINDA REKOR KIRACAĞIZ

TÜRSAB Marmaris Başkanı Suat Esin, sektör temsilcileriyle buluştu. Turizm bu sezonki durumuyla ilgili bilgi veren Suat Esin, “Bu sezon veriler gayet iyi, turizm herkesin yüzünü güldürecek, rekor kıracağız” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Suat Esin, sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Uzunyalı Mevkii’nde bir restoranda düzenlenen kahvaltıya, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Halil Bağlı ve turizmciler katıldı. TÜRSAB Marmaris Başkanı Suat Esin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu sezon verilerin gayet iyi olduğunu, turizmi daha nitelikli hale getirerek, üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

“EN BÜYÜK SIKINTIMIZ KAÇAK TUR SATIŞLARI”

Sektörün en büyük sorunun kaçak tur satışları olduğunu belirten Esin şöyle konuştu: “Bizim en büyük sıkıntımız kaçak tur satışları. Bununla ilgili olarak her hafta bir denetim yaptık. Tekne turu satışları, sokaklarda,  restoranda, kafelerde yapılıyor. Bununla ilgili çok sıkıntımız var. Bu sebeplerden dolayı, tur satışlarında sorun yaşandı. Bir çalışma yaparak, kaymakamımıza rapor verdik. Birlikteliklerimiz devam edecek. Bu sezon veriler gayet iyi, bol kazançlar diliyorum. Turizm bu sezon yüzümüzü güldürecek”

img_1533-001.jpg

“ELEŞTİRİLERİNİZE, UYARILARINA İHTYACIM VAR”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, turizmde beraber hareket edip, daha ileriye taşıyacaklarını vurguladı. Başkan Oktay şunları söyledi: “Marmaris’i birlikte yönetmek istiyoruz. Turizm sektöründe, tüm kurum ve kuruluşlarıyla beraber hareket edip, sektörün kalan kısımlarını tamamlamaya çalışacağız. Önümüzdeki yıllarda sezonun daha da öne çekeceğiz. Bu yıl turistte sayısal anlamda rekor kıracağız. Hanutçulukla beraber mücadele edeceğiz. Sizlerin uyarınıza eleştirilerinize ihtiyacımız var. Gönül rahatlığıyla uyarınızı yapın. İleriki yılların planlarını birlikte yapacağız”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ