06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSKda Ergenekon temizliği!
01 Eylül 2008 Pazartesi 13:40

TSK'da Ergenekon temizliği!

Genelkurmay askeri savcılığı, havacı bir üsteğmen ile dört harp okulu öğrencisini gözaltına aldı! İddialar ise bir hayli ilginç...

Ergenekon'un TSK'ya sıçradığı yönündeki ilk iddia Akşam gazetesinden İsmail Küçükkaya'dan gelmişti. Küçükkaya'nın bu haberinin ardından Genelkurmay, soruşturma iddialarını doğruladı; ancak Ergenekon ile ilgili olmadığını savundu.

Şimdi Ankara yeni bir iddiayla daha karıştı. Şamil Tayyar'a göre askeri savcılık, beş kişiye görevden el çektirdi ve gözaltına aldı. İşte Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar'ın iddiaları;

Genelkurmay askeri savcılığı, 12 Haziran 2007 tarihindeki Ümraniye'de bir gecekonduya yapılan baskın sırasında ele geçirilen 27 el bombasından sonra genişleyerek Ergenekon'a dönüşen soruşturmayla yakından ilgileniyor.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar da Genelkurmayla yakın ilişkide. Emekli askerlerin ev ve ofislerinde ele geçirilen 'gizli' nitelikteki askeri evrakı, ele geçirilen mühimmat ve silahlarla ilgili ekspertiz raporlarını, Ergenekon'la bağlantısından şüphe duyulan askeri personel listesini delilleriyle birlikte 1 yıldır periyodik olarak askeri savcılığa intikal ettiriyor.

(...) Şimdi yeni bir duyum aldık. Havacı bir üsteğmen ile 4 harp okulu öğrencisi Ergenekon'la bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınmış. Ayrıca, akçalı bir mevzudan dolayı bir kurmay albayın gözaltına alındığı iddiası ulaştı.

Gözaltılar doğru mu, doğruysa Ergenekon'la bağlantılı mı kesin değil. Akreditasyon sorunu nedeniyle Genelkurmay'dan teyit etme imkanımız olmadı. Açıklama yapılırsa kamuoyu bilgilenmiş olur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ