15 Aralık 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trole değil, bilinçsiz ava karşıyız
20 Şubat 2018 Salı 15:30

Trole değil, bilinçsiz ava karşıyız

Marmaris’te trolle avlanan balıkçıların arttığına dikkati çeken bir grup balıkçı adına konuşan Hikmet Aydoğan, “trole karşı değiliz, fakat bilinçsiz ava karşıyız. Böyle rezalet olmaz. Marmaris denizi trollerin kurbanı oluyor, bu cesaret nereden geliyor’ d

Marmaris’te trolle avlanan balıkçıların arttığına dikkati çeken bir grup balıkçı adına konuşan Hikmet Aydoğan, “trole karşı değiliz, fakat bilinçsiz ava karşıyız. Böyle rezalet olmaz. Marmaris denizi trollerin kurbanı oluyor, bu cesaret nereden geliyor’ dedi.

Aydoğan;’’ Denizdeki canlı yaşamı ve kendilerine zarar veren bu durumdan şikayetçi olup, önüne geçilmesi için ciddi önlemler alınmasını isterken gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz.

Avlak alanlar ve balık çeşitliliği açısından önemli bir yer olan Marmaris koyları kıyı avlanmada artışın olması, Marmarisli balıkçıları tedirgin ediyor. Trolün kıyıda değil, açıkta çekilmesi gerekiyor. Liman içine bıraktıkları pisliklerden bizler utanıyoruz. Deniz dibini kazıyarak balık popülasyonuna zarar veriyor. Bizlere de yazık, günah. Yetkililerin buna bir çare bulmasını istiyoruz. Bunun önlemi alınmadığı takdirde büyük sorunların ve olayların yaşanacağı aşikardır. Liman içerisinde trol çekilmesini istemiyoruz, ve gerekli mercilerden destek bekliyoruz." diye konuştu.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ