06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toptan: Deniz Feneri Görmezden Gelinemez
18 Eylül 2008 Perşembe 21:42

Toptan: Deniz Feneri Görmezden Gelinemez

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Almanya da dün sonuçlandırılan Deniz Feneri davası ile ilgili olarak verilen kararı, Türkiye nin görmezden gelemeyeceğini söyledi.

Toptan, CNN TÜRK Televizyonunda Ankara Temsilcisi Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtladı. Deniz Feneri davasının Türkiye'ye yansılamalarını değerlendiren Toptan, “Dün verilen bu kararı, Türkiye görmezlikten gelemez. Zaten bir başvuru üzerine Cumhuriyet Başsavcılarının konu ile ilgili çalışmayı başlattıklarını biliyoruz” dedi.

TBMM Başkanı Toptan, konunun hızlandırılması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: “Çünkü, bu tür olaylarda, gelişmelerde, ilgili kurum neresi ise bu yargı olabilir, yasama olabilir, idare olabilir, ilgilisi kim ise süratle hareket etmez ve süratle sonuçlandırmaz ise işte o zaman siyaset kurumu içerisinde yoğun tartışmalar yapılıyor ve yargı, yahut o işi götürmekte ve yürütmekte olan birim, işini tam anlamıyla gerçekleştiremiyor. O bakımdan dünkü kararın sonunda bizim savcılarımız da süratle olaya el koyup, süratle sonuçlandırmak için gereken her şeyi yapmalıdır.

'Hiç bir şey olmadı, oradaki karar orada kaldı. Türkiye'nin bununla ilgisi yok' dememeli, bir çok nedenle dememeli... Bizim din duygularımız kullanıldı, insani değerler kullanıldı ve kötü kullanıldı. Bu kötü kullanım da itiraflara dayalı olarak Alman yargısı tarafından hükme bağlandı.

Türkiye'nin çok hassas olduğu bir alandır bu alan. İnsanlarımızın bu tür konulardaki yardım sever duygularını, özelliklerini biliyoruz. O bakımdan, burada yanlış yapanın yanına kar kalmadığının mutlaka Türkiye boyutunda da ortaya çıkarılması gerekiyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ