21 Şubat 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
31 Ocak 2018 Çarşamba 12:54

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Milas Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında imzalı bulunan sözleşmenin 2. yılı ücret zammı belirlendi.

Milas Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında imzalı bulunan sözleşmenin 2. yılı ücret zammı belirlendi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Muhammet Tokat, DİSK Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, ilgili Kurum Müdürleri ile sendika temsilcileri katıldı. Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak mevcut 168 kadrolu işçi maaşı için  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş tarafından toplu iş sözleşmesini imzalandı.

Buna göre 168 çalışanı ilgilendiren ücret zammı sonrası günlük yevmiyelere seyyanen 14,00TL artı her yıl için 0,10 Krş kıdem tazminatı ,Sosyal yardım ve sorumluluklara ise 50,00TL aylık zam eklendi. Anlaşma sonucunda  yapılan zam sonrası  ücretler %13 oranında artmış oldu.

DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş ise “Toplu İş sözleşmemizi Milas Belediyesi ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu tüm işçi arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat ve ilgili komisyonumuzun olumlu ve yapıcı yaklaşımı sayesinde bu sene arkadaşlarımız Enflasyon üzerinde ücret artışına sahip oldu.Başkanımıza ve ilgili komisyonumuza  çalışan emekçilerin hak ve hukuklarını en iyi seviyeye getirme çabası gösterdiğinden dolayı teşekkür ediyor, Toplu İş Sözleşmemizin çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi

 Milas Belediye Başkanı  Muhammet Tokat, Belediyenin mali yapısının elverdiği en yüksek şartların zorlanarak sözleşmenin imzalandığını söyledi.

Tokat ; yapılan müzakereler sonucu 2018 yılında uygulanan enflasyon oranı, asgari ücrete yapılan zam gibi unsurların göz önünde bulundurulduğunu kaydettiği açıklamasında, “Belediyemizin imkânları doğrultusunda en uygun şartlarda anlaşma sağlandı. Buna göre işçilere %13 oranında zam verilecek. İşçi arkadaşlarımızın haklarını koruyarak yaptığımız ve imzaladığımız anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ