07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terör zirvesinden yeni plan çıktı !
15 Ekim 2008 Çarşamba 10:04

Terör zirvesinden yeni plan çıktı !

İçişleri Bakanlığı bünyesinde koordinasyon için yeni bir kurumsal yapı oluşturulacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında terörle mücadelede koordinasyonun İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmasına karar verildi.

Başbakanlık merkez binada 6 saat 20 dakika süren toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde: "14 Ekim 2008 günü saat 14.00-20.20 saatleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, terörle mücadelede koordinasyonu sağlamak üzere İçişleri Bakanlığı bünyesinde yeni bir kurumsal yapılanmaya gidilmesi kararlaştırılmıştır. Terörle mücadelenin başta sosya-ekonomik, dış politika ve hukuksal yönleri olmak üzere bütün boyutları ele alınmış ve kapsamlı bir biçimde değerlendirilmiştir. Toplantılara devam edilecektir."

Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Attila Işık, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, MİT Müsteşarı Emre Taner ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal katıldı. Toplantıya Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan yurt dışında bulunduğu için katılmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ