12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terör oyununun farkındayız ama!
19 Ekim 2008 Pazar 12:12

Terör oyununun farkındayız ama!

Terörün niyetinin Türkiye'yi kalkınma yolundan saptırmak olduğunu söyleyen Erdoğan, 'Hedeflerine ulaşamayacaklar' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ Öğretmenevi önündeki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada terörizmle mücadeleye değindi. Erdoğan, tarih boyunca bu coğrafya üzerinde oynanmak istenen oyunları da gayet iyi bildiklerini belirterek, 150 - 200 yıldır oynanan oyunların herkes tarafından bilindiğini söyledi. Şemdinli'de, Çukurca'da, Diyarbakır'da, Şırnak'ta ve İstanbul'da son dönemde yapılmak istenenlerin beyhude olduğunu teröristlerin de bir gün anlayacağını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bedeli ne olursa olsun”

''Elazığ'dan bütün dünyaya özellikle bu mesajı muhataplarına ilan ediyorum; Türkiye, oynanan oyunun farkındadır. Bizim coğrafyamızda aynı oyunun bir kez daha tekrar edilmesine izin vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun. Aziz milletimizi bu oyunda bir daha açığa düşüremeyecekler. Artık Türkiye'nin kendi oyun planı var. Bu oyun planında ne teröristlerin ne de onları kullananların hedeflerine ulaşmalarına geçit vermek yok. Tabii ki sivrisineklerle uğraşırken bataklıkları da ihmal etmeyeceğiz. " ''Onların gerçek niyetinin bizi demokrasi, hukuk, kalkınma yolundan silah yoluyla saptırmak olduğunu biliyoruz'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Taviz vermeden yürüyoruz”

''Tüfeklerinin namlusunun sadece askerimize, polisimize, vatandaşımıza, yani canımıza değil işte bu değerlerimize de dönük olduğunu biliyoruz. Terör, Türkiye'yi adalet ve kalkınma çizgisinden, demokrasi ve özgürlük çizgisinden saptıramayacak. Türkiye her geçen gün yaşam standardını yükseltiyor. Daha eksikler de vardır, onlar da giderilir. Sosyoekonomik değişiklikler yapıldı yapılıyor. Sadece doğu ve güneydoğuda son 5 yılda yaptığımız yatırım 8.5 katrilyon liradır. GAP, KOP'u saymıyoruz. Bunlar yeni yatırımlar. Şimdi de 70 milyon insanımızın huzur ve refahı için programımızdan taviz vermeden yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.“

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ