07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terimden Ermenistan mesajı
02 Eylül 2008 Salı 13:34

Terim'den Ermenistan mesajı

Ermenistan maçına siyasetin gölgesi düştü. Futbolun geri plana itilmesi Fatih Terim'i rahatsız etti.

Milli takımın Ermenistan ile yapacağı maç öncesi basın toplantısı düzenleyen Terim, sadece futbolla ilgileneceklerini ve sporun ilişkileri düzelmesi için maçın ilk adım olması temennisinde bulundu.

İlişkilerin düzelmesi için futbol bir adım

Cumhurbaşkanı Gül'ü maça gitme düşüncesi sonrası oluşan polemiklerden Terim rahatsız. Atilla Gökçe'nin bu yöndeki sorusuna şu karşılığı verdi:

"Biz bu konularla fazla ilgilenmiyoruz. Esas işimiz futbol. İki ülke arasındaki ilişkilerin düzeltilemesi için sporun ilk adım olduğunu düşünüyoruz.

İsviçre'nin önyargılarını değiştirdik aynısı olabilir

Bizim dışımızda olaylar. Siyasi yaklaşımlar bizi aşan şeylerdir. Ümit ederim ki dünyada bir çoy şeyi birleştiren spor yine o güzel tarafını yansıtır ve olaylar başta türlü mecraya yönelir.

Hiç onarılmaz hiç araları düzelmez gibi görünen İsviçre ve Türkiye eskisinden daha iyi durumda.. İsviçre'nin özür dilemesini sağladık. İsviçre'nin önyargılarını değiştirdik aynısı olabilir.

(Blick gazetesinin Terim'den özür dilediği sayıyı basın mensuplarına gösteriyor) En güzel örnektir. Futbol adına. Tatlı şeyler olur. Milli takıma bunu karıştırmayız. Dünyanın en tarafında da ülkemizi temsil ederiz. "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ