21 Ocak 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Temel Irmak Milletvekili aday adayı oldu
07 Mayıs 2018 Pazartesi 13:18

Temel Irmak Milletvekili aday adayı oldu

Marmaris Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak Milliyetçi Hareket Partisi’den (MHP) 27. Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı oldu.

Adaylık başvurusu için Ankara’ya giden Irmak, MHP Genel Merkezi’nde kurulan Aday Adaylığı Kayıt Merkezine kaydını yaptırarak adaylık yarışına katılmış oldu.

Gazeteci Irmak yaptığı açıklamada  şu şu sözlere yer verdi: "Bu seçim Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın seçimi değildir. Bu seçim Türkiye Cumhuriyetini parçalamak için bir araya gelen dış güçler ve içimizdeki işbirlikçilerinin Türk milletini yok etme seçimidir. Ülkücü gelenekten gelen bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bilge liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendi, Muğla milletvekili sıralamasındaki takdirine saygı duyarım. Listede olsam da, olmasam da çalışmalarıma aynen devam edeceğim. Seydikemer'den Datça'ya, Bodrum'dan, Milas'a, Fethiye'den Dalaman'a Yatağan'dan, Köyceğiz'e Marmaris'ten Menteşe'ye gitmediğim mahallelerinde çalmadık kapı bırakmayacağım. Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ülke sevgisini anlatmadık kulak bırakmayacağım. 14 yaşında tanıştığım davamıza hizmet etmekten onur duydum. Ve ömrümün sonuna kadar davamıza hizmet etmeye devam edeceğim. Uçurum kenarına getirip aşağıya itilmek istenen Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak için mücadelemizi anlatacağız. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunu ve oyuncuların kim olduklarını, yılmadan usanmadan dağ başında bir çoban görsem bile ona anlatacağım’ sözlerine yer verdi.

Temel Irmak neden aday adayı olduğunu ise şu sözlerle açıkladı:

“24 Haziran 2018, 27. Dönem Milletvekili seçimleri için Aday Adaylığı başvurusunu yaptım. Doyduğumuz yere özveriyle, doğdumuz yere hasretle çalışmak için Türk milletine sevdalı dava arkadaşlarımla omuz omuza Üç Hilalli Sancağı en yüceye taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçim Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın seçimi değildir. Bu seçim Türkiye Cumhuriyetini parçalamak için bir araya gelen dış güçler ve içimizdeki işbirlikçilerinin Türk milletini yok etme seçimidir. Ülkücü gelenekten gelen bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bilge liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendi, Muğla milletvekili sıralamasındaki takdirine saygı duyarım. Listede olsam da, olmasam da çalışmalarıma aynen devam edeceğim.

Seydikemer'den Datça'ya, Bodrum'dan, Milas'a, Fethiye'den Dalaman'a Yatağan'dan, Köyceğiz'e Marmaris'ten Menteşe'ye gitmediğim mahallelerinde çalmadık kapı bırakmayacağım. Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ülke sevgisini anlatmadık kulak bırakmayacağım.

14 yaşında tanıştığım davamıza hizmet etmekten onur duydum. Ve ömrümün sonuna kadar davamıza hizmet etmeye devam edeceğim. Uçurum kenarına getirip aşağıya itilmek istenen Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak için mücadelemizi anlatacağız. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunu ve oyuncuların kim olduklarını, yılmadan usanmadan dağ başında bir çoban görsem bile ona anlatacağım.

TEMEL IRMAK KİMDİR?

Temel Irmak’ın aday adaylığı öncesinde hazırladığı özgeçmişine ilişkin metin ise şöyle:  05.08.1970 Samsun Çarşamba doğdum. Baba adı Fikri, Ana adı Sündüs. 1984 yılında Marmaris'e yerleştim. 1995/2002 yılları arasında Marmaris Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Marmaris İlçe Temsilciliğinde, ikinci başkanlık ve Eğitim masası başkanlığında bulundum. 05.08.1996 tarihinde Bayrak Gazetesini Haftalık olarak çıkarmaya başladım. 14 Ekim 2002 tarihinde de günlük olarak Gündem Gazetesi çıkarmaya başladım. Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş'in cenazesine katılım. Muğla bölgesinde Milliyetçi Hareket Partisinin sesi olan hem Bayrak hem de Gündem gazetelerinde fikirlerimizden taviz vermeden yayın hayatına devam ediyoruz. 2002-2006 tarihleri arasında Muğla bölgesine yayın yapan Kanal F televizyonda Temel Irmak'la kültür-gezi programı yaptım. 2002 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından, Turunç Beldesi Kurucu Belde Başkanı olarak görevlendirildim. Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından 2005 İçmeler Belde Kurucu Üyesi olarak görevlendirildim. 2006'de 17. Erciyes Zafer Kurultayı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin düzenlediği basınla kahvaltı programına katıldım. 2007/ 2009 ve 2011/2013 dönemlerinde Marmaris Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanlığı görevinde bulundum, hala derneğin Onursal Başkanıyım. -2010'da Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris Teşkilatı'nın 6. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliği ve İl delegesi seçildim. 2015 ve 2017 kongrelerinde de ilçe yönetim kurulu üyesi ve İl delegesi seçildim. Hain FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka “Demokrasiye sahip çıkın” mesajını vurguladığı açıklamasını, aynı zamanda MHP Marmaris İlçe Başkan Yardımcısı ve gazeteci kimliğimle Facebook hesabımdan canlı olarak duyurdum. 21 Aralık 2016'da TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na, 15 Temmuz gecesi Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıklamasını sosyal medyadan yayınlayan gazeteci olarak o gece Marmaris'te yaşadıklarımızı anlattım. 29 Kasım 2016'da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, MHP Marmaris Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını halka zamanında duyurdukları için Marmaris basınına teşekkür etti. Sarı Basın Kartı sahibiyim ve Marmaris Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeniyim. Açık Öğretim lisesinde okuyorum. Evli ve iki kız çocuk babasıyım.

31946076_1936599219683434_6827997006972059648_n-002.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ