07 Haziran 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Teklif edilen zam oranı Kabul edilemez’
11 Temmuz 2019 Perşembe 14:11

‘Teklif edilen zam oranı Kabul edilemez’

Türk Harb-İş Sendikası Muğla İl Temsilci si Musa Yorgancı, devam eden Kamu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde teklif edilen zam oranı hakkında konuştu.
Türk Harb-İş Sendikası Muğla İl Temsilci si Musa Yorgancı, devam eden Kamu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde teklif edilen zam oranı hakkında konuştu.
 
İl Temsilcisi Yorgancı “Teklif edilen zam oranı kabul edilemez” dedi ,Türk Harb-İş Sendikası Muğla İl Temsilcisi Musa Yorgancı, Kamu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde teklif edilen zam oranı hakkında düşüncelerini dile getirdi. İl Temsilcisi Yorgancı, konu hakkında yaptığı açıklamada “Hükümetin kamu işçisine önerdiği zam teklifi, kabul edilemez düzeydedir. İlk altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 4 zam teklif ettiler. Bu teklif, işçi kesiminde gayr iciddi algılandı. TÜİK’in açıkladığı son enflasyon oranı, bir önceki yılın aynı ayına göre yıllık yüzde 15,7 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 19,88 artış gerçekleşen bir ortamda bize bunu reva görenler, sosyal adaleti nasıl sağlayacaklar?” dedi.
 
‘BİZ EMEKÇİLERİ DERİNDEN ÜZDÜLER’
 
Sözlerine devam eden İl Temsilcisi Yorgancı, “Her kesime faizsiz kredi, destek kredileri, teşvik kredileri, hibe kredileri adı altında tüm katmanlara para dağıtılırken bu devletin bütçesine katkı sunan ve vergi yükü altında ezilen biz emekçileri derinden üzdüler. Artık bu ülkede, siyasi iktidarlar tarafından üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz. Verilen bu zam oranlarının tekrar gözden geçirilerek revize edilmesi gerekmektedir. Zam oranları makul düzeye çıkmadığı sürece üretimden gelen bütün gücümüzü sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Türk-İş’in alacağı her türlü eylem kararında Harb-İş işçisi, gerekli hassasiyeti gösterecektir” dedi.
 
‘TOPLANTI BUGÜN YAPILACAK’
 
İl Temsilcisi Yorgancı , konuşmasının sonunda “27. Dönem Grup Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde arabulucu toplantısı yapılacak. Sendikamız ile Türkiye İşveren Sendikaları (TÜHİS) arasında, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) ve bağlı işyerleri için 31 Mayıs 2019 tarihinde başlatılan Grup Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasından ötürü Arabulucu Toplantısı, bugün saat 11.00’da TÜHİS Toplantı Salonu’nda yapılacak” dedi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ