05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tek yol DSP olarak biziz ve biz geleceğiz
12 Şubat 2009 Perşembe 00:37

Tek yol DSP olarak biziz ve biz geleceğiz

Demokratik Sol Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Kenan Değertaş, gazetemize yazılı bir demeçte bulundu. Değertaş'ın demecini olduğu gibi yayınlıyoruz.

“ DEĞERLİ MARMARİSLİLER,

DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak öncelikle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Sayın Ali Acar'ın geçtiğimiz gün Mares Otelde yaptığı konuşmayı yerel televizyonlardan ben de izledim. Konuşmasında bizi kişisel beklentilerimizden dolayı ayrılmakla suçluyor. Marmaris halkını bu türden polemiklerle meşgul etmek istemiyorum. Ancak gerçekleri halkımıza bildirmeyi bir görev olarak algılıyorum.
Beş yıldır Marmaris'i getirdiği nokta ortada olan Sayın Ali Acar gerçek kişiliğini gizlemek ve siyasi kazanım elde etmek için, sürekli yalan ve yanlış bilgilere dayanan söylemlerde bulunuyor. Bizi kişisel çıkarlar peşinde olmakla suçluyor. Başından beri Marmaris'i egolarıyla yönetmeye çalışan kişilerle uğraşmayı karakter edinen bir belediye başkanı var karşımızda. 2004 yerel seçiminde eski yönetimi tek adam yönetimi olmakla suçladı ancak başından beri kendisi kötü bir tek adam yönetimi sergiledi. Marmaris'in bir dönem daha bu yönetime tahammülü kalmamıştır.
Aksi takdirde inanın Marmaris'teki gerilim giderek artacaktır.
Türkiye'de solun bütünleşme çabalarının önündeki en büyük engel nasıl mevcut CHP genel yönetimi ise Marmaris'te de durum aynıdır. Bizim Marmaris'te birlik ve bütünlük içinde yerel seçime gidilmesi için herhangi bir aday ismi dayatmadan harcadığımız çabalar Sayın Ali Acar'ın ihtirasları yüzünden sonuç vermedi. Bu zihniyeti onaylamak mümkün değildir. Bu anlayışa dur demenin zamanı gelmedi mi?
Bir tarafta sekiz tane seçim kaybetmiş ve AKP'yi bu çoğunlukla iktidara taşıyan genel başkan ve yönetimi, diğer tarafta beş yıllık yerel yönetimde neredeyse kavga etmedik kişi ve kurum bırakmayan, kişisel kin ve nefret duygularına yenik bir belediye başkanı. Bu gerçeği insanları karalayarak değiştirmek mümkün değildir. Marmaris'te bugün gelinen noktada solun tek adresi, birleşme ve bütünleşmenin yeri DSP'dir.
Marmaris ne mevcut yönetime ne de AKP yönetimine mahkum değildir. Marmaris'i bu gerilimlerden ve kutuplardan kurtarmanın tek yolu DSP olarak biziz ve biz geleceğiz
Beş yıllık meclis üyeliğim süresince hep doğruların yanında, yanlışların ise hep karşında oldum.
Hiç bir zaman kendim ya da yakınlarım için birtakım ayrıcalıklar peşinde olmadım. Bunun rahatlığıyla gücü elinde tutanlara karşı asla boyun eğmedim, yaşa başkan, aslan başkan demek zorunda kalmadım. Toplumu farklı kutuplara ayıran, sevgi ve hoşgörüden uzaklaştıran anlayışa hep karşı koydum.
Tüm Marmaris halkını temsil etmenin gönül rahatlığı içindeyim.
Sevgili Marmarisliler
Dürüstlük timsali geçinip, yalan ve yanlış bilgilerle seçmeni kimse yanıltmaya kalkışmasın. Sayın Acar'ın eğer gerçeklerin ortaya çıkmasına tahammülü varsa tüm demokratik platformlarda kendisiyle tartışmaya hazırım.

Şunu çok iyi bilmeli ki bu çirkin siyasetine devam ettikçe karşılığını fazlasıyla alacaktır. Bilindiği üzere '' güneş balçıkla sıvanamaz''.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ