19 Şubat 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
T.C. MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ
25 Ekim 2017 Çarşamba 12:46

T.C. MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Muğla ili, Marmaris ilçesi, Tepe mah., Yeniyol Mevkii 83 ada 34 parselde kayıtlı B blok zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm olan taşınmazın borçlu adına kayıtlı tam hissesi.
Özellikleri: Muğla İl, Marmaris İlçe, 83 Ada, 34 Parsel, TEPE Mahalle/Köy, Yeniyol Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu taşınmaz, Tepe Mahallesi, Yeniyol Caddesi, Halil Acar Apartmanı, No: 65, zemin kat, Dükkan No: Z2 (tapu kaydına göre B blok zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm dükkan), Marmaris /MUĞLA adresinde bulunmaktadır. 83 ada, 34 parsel üzerinde, A ve B bloklardan oluşan, zemin katları işyeri dükkan, diğer katları mesken olan konut apartmanı bulunmaktadır. İnceleme konusu taşınmaz, zemin kat, 1. kat, 2. Kat ve 3. kat kattan oluşan, betonarme karkas inşaat tarzında, mahallinde ve mevcut durumda bitişik nizam (1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğinde ayrık nizam) olarak 1996 yılında yapılmış, zemin katı dükkan olan, konut apartmanının zemin katında, Yeni Yol Caddesine cepheli konumda, B blok, 2 nolu bağımsız bölümde yer almaktadır. Bina üzerinde, A blokta 5, B blokta 7, toplamda 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. İnceleme konusu taşınmaz B Blok 3 nolu bağımsız bölüm dükkan kullanımına haiz olup; zemin katta tek hacimden oluşan dükkan alanı haciminden oluşmaktadır.Dükkanın zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Vitrin ve kapı doğramaları alüminyumdur. Kapı, vitrin önünde demir parmaklık bulunmaktadır. Aydınlatma tavandan sağlanmaktadır. Dükkanın arka bölümünde mutfak alanı yapılmış olup, ön kısmı ticari büro ve depo olarak kullanılmaktadır. Dükkanın zemin kat kotunda, cadde üzerine ve doğu yönde cepheli 3.45 m. vitrin cephesi bulunmaktadır. Yapı yaklaşık 22 yaşındadır.Taşınmaz; zemin katta 35 m2 kullanım alana sahiptir. (Taşınmazın 16,64 m2 arsa payı vardır.)Elektrik ve suyu mevcut olup altyapısı tamdır. Ulaşım imkanları ve belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır. Marmaris İlçe Merkezine, 300mt., deniz kıyısına 350mt., mesafede olup, yakın çevresinde; zemin katları dükkan olan konut apartmanları, Atatürk İlköğretim Okulu, Marmaris Kapalı Çarşısı, Spor Tesisleri, Netsel Marina ve Marmaris Yat Limanı ile sosyal ve kamusal donatılar bulunmaktadır.
İmar Durumu: Marmaris Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 17.07.2017 tarih ve 41823250-641.03.03-E.10888 sayılı yazısı ile Tepe Mahallesi, 83 ada, 34 parsel nolu taşınmaz; 03.06.2017 tarihinde onaylanan Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunda, TAKA:0.30, KAKS:0.90, Ayrık Nizam, 3 Kat yapılaşma şartlarında ‘’Ticaret Alanı’’ kullanımında kalmaktadır.
Kıymeti 250.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 21/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 18/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı MARMARİS / MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1738 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ