26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşınmadan en karlı kim çıktı?
14 Kasım 2008 Cuma 15:35

Taşınmadan en karlı kim çıktı?

Numara taşınmada rekor sayıda başvuru olduğu söyleniyor. Peki bundan en çok karlı çıkan hangi GSM şirketi. Turkcell'in iddiası bakın ne?

Numara taşıma işi en çok hangi GSM şirketine yarayacak. Rakamlar gelmeye başladı. Bugüne kadar 94 bin 654 kişi numara taşımak için başvuruda bulundu.

Peki en çok hangi GSM şirketi tercih edildi?

Turkcell'den gelen açıklamaya göre bu kuruma geçmek için 74 bin kişi başvuru yaptı. Yani 94 bin kişinin 74 bini Turkcell'i seçti...

GİDENİN ÜÇ KATI GELDİ

Turkcell İletişim Hizmetleri'nin açıklamasına göre giden abonenin 3 katı kadar abone Turkcell'e geldi. Turkcell'e göre bunun en önemli nedeni geniş kapsama alanı...

Açıklamada, şöyle denildi:

"Numara taşınabilirliğinin ilk 5 gününde tüketicilerin tercihi yine Turkcell oldu. 9- 13 Kasım tarihleri arasında 74.000 tüketici numarasıyla Turkcell avantajlarından yararlanma talebinde bulundu. Turkcell'in numara taşınabilirliği performansı açısından bakıldığında, giden abonenin 3 katı kadar abone Turkcell'e geldi."

Mobil numara taşınabilirliği sürecinde tüketicilerin tonlu uyarı sistemine dikkat etmesi gerekiyor. Şebeke içinde aranıldığı düşünülen abonenin numarası başka operatöre taşınmışsa arayan kişi bir ton sesi duyuyor.
Abonenin burada ton sesine dikkat etmesi faturasına beklenmedik bir ücret yansımasını önleyecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ