09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taraf belge koydu istifa istedi!
19 Ekim 2008 Pazar 12:23

Taraf belge koydu istifa istedi!

Taraf, masaya Aktütün'ün yeni fotoğrafını koydu, Org. Başbuğ'a üstü kapalı istifa et çağrısı yaptı. İşte Taraf'ın yeni belgesi;

Taraf'ın haberinde şu bilgilere yer verildi

SAAT 14'TE GÖRÜNTÜLER AKTÜTÜNDEN

Genelkurmay 'Aktütün çevresi diye Kandil Dağı'nı gösterdiler' açıklaması yaptı. Bu doğru değil, 14 Ekim asst tam 14'te insansız hava aracı Aktütün ve civarındaki tepeleri çekmeye başladı.

AKTÜTÜN'Ü ISRARLA GÖRMEK İSTEMEDİLER

Çünkü saldırı başlamıştı. Genelkurmay Elektronik Siatemler Komutanlığına iletilip naklen izlenen bu görüntüler, 14 ekimde PKK'nın hazırlık görüntülerinin yanı sıra Taraf'ın birinci sayfasındaydı.

PATLAYAN BOMBA GÖRÜNTÜLERİ NET

Genelkurmay'ın değinmediği bu fotoğrafı medya da yok saydı bu gün başka bir karesini verdiğimiz görüntülerde insansız hava aracı patlayan bombaları karargaha anında aktarıyordu.

BAŞBUĞ'A İSTİFA ET ÇAĞRISI

Aktütün'e ait yeni fotoğraf yayınlayan gazete, tepe isimleriyle de Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'a üstü kapalı istifa çağrısı yaptı. Gazetenin tepe isimleri Ahmet Altan ve Yasemin Çongar'ın köşe yazıları, birbirine benzemeyen iki genelaralin hikayesiyle birlikte, okuyucular "Başbakan paşası olanlar da vardı" başlığıyla sunuldu.

Veriler örneklerden ilki Fransa diğeri de Amerika'dan. Haberde Fransa Genelkurmay Başkanı Cuche'nin, emrindeki askerlerin kuru sıkı mermi kullanması gerekirken gerçek mermi kullandığı bilgisine yer verildi. Cuche, 17 sivilin yaralanmasına neden olan bu olayın ardından istifa etmek zorunda kalmıştı. Gazetenin verdiği diğer bir örnek ise Amerikalı Tuğgeneral Dahran'ın istifa haberi. Dahran, askeri tesisdeki patlama nedeniyle 19 Amerikalı havacı asker ölmüş, bu olayın ardından istifa etmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ