06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taliban lideri Mesudun öldürüldüğü doğrulandı
02 Kasım 2013 Cumartesi 15:28

Taliban lideri Mesud'un öldürüldüğü doğrulandı

Tehrik-i Taliban Pakistan (TTP) Güney Veziristan Sözcüsü Mevlana Azam Tarık, TTP lideri Hekimullah Mesud'un öldürüldüğünü doğruladı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Tarık, Mesud'un İHA saldırısında hayatını kaybettiğini açıkladı. Tarık, yeni TTP liderinin seçilmesi için örgüt şurasının henüz kararını vermediğini söyledi.   

Şuranın,Mesud'un yerine geçecek kişiyi belirlemek için bir araya geldiğini, üst düzey komutanların görüşlerinin alınmasının ardından yeni liderin ancak 2-3 gün içerisinde açıklanabileceğini ifade etti.

Tarık, İHA'ların aşiretler bölgesi üzerinde devamlı uçtuğunu, şura üyelerinin de saldırılara maruz kalmamak için sürekli yer değiştirdiğini ifade ederek, yeni liderin açıklanmasının bu yüzden zaman alacağını belirtti. 

Öte yandan, Enformasyon Bakanı Pervez Raşid, gazetecilere yaptığı açıklamada, İHA saldırılarının TTP ile yürütülmesi planlanan barış görüşmelerini engelleyemeyeceğini söyledi. Bakan Raşid, hükümetin TTP ile müzakereleri başlatma fikrinde bir değişiklik olmadığını ifade ederek, "Bu kez İHA, barış görüşmelerini vurdu ama biz barışın görüşmelerinin ölmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ