25 Ocak 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksim İn Orta Yerinde Soyunacağım
07 Ekim 2008 Salı 10:14

Taksim İn Orta Yerinde Soyunacağım

Askere çağırsınlar seve seve giderim..

Gürpınar'da hayvan barınağını ziyaret eden manken Nilay Dorsa, "Hayvanlarda tıpkı insanlar gibi, onların ağzı, dili yoktur. Ben uzun süreden beri hayvan barınaklarına giderek buralardaki hayvanlara bakmaya çalışıyorum. Bugün burada bulunan 700 köpeğe mama getirdim" dedi.

Hayvanları çok sevdiğini belirten Dorsa, "Onların haklarını savunmak için çırılçıplak soyunarak resim verdim. Bundan sonraki amacım, Taksim Meydanı'nda soyunmak dahil, her yerde soyunabilirim. Bazı mankenler davet edilmeden Meme Vakfı yararına soyundu, ben de hayvan hakları için soyundum. Benim de evde beslediğim Turşu isminde bir köpeğim var. Kendisi hem böbrek hastası, hem şeker hastası. Her yerinden hasta. 13 yıldan beri ben Turşu'ya bakıyorum ve o benim kızım. Evlenip de çocuk doğurmak istemiyorum" diye konuştu.

Gürpınar Belediye Başkan yardımcısı Reşat Akçay ile köpeklere yiyecek dağıtan ünlü manken, bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

"Sosyetedeki zenginler reklam için süs köpeği taşıyor"

Bodrum sahillerinde ve gece klüplerinde süs köpeği ile gezen ünlü isimlere de gönderme yapan Dorse, sosyetenin önde gelen simalarını hayvan hakları konusunda yardıma çağırdı. Dorsa, "Bizim sanatçı ve mankenlerimiz ve hatta sosyetede yaşayan insanlar, 2 yada 3 günlük reklam için ellerine bir süs köpeği alıp, boğazlarına da 2 bin dolarlık bir tasma takarak hava atıyorlar.

Kamera ve fotoğraf makinelerini görünce ise 'biz hayvan seviyoruz' diye ortaya çıkıyorlar. Bıraksınlar böyle ucuz reklamı da gerçekten sokaklarda yaşayan hayvanlara sahip çıksınlar. Bu hayvanların masrafları çok değil. 3 yada 5 YTL. Bodrum plajlarında gezmeye benzemiyor. Buradan tüm insanları hayvanlara sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.

"Askere çağırsınlar, seve seve giderim"

Hayvanlara baktığı kadar insanlara da baktığını vurgulayan Nilay Dorsa, "Davet edildiğim her hayır kurumu için bir şeyler yapıyorum. Bugün burada hayvanlarla birlikteyim. Yarın da askere çağırsınlar, seve seve giderim. Çünkü her gün şehit haberleri duymak beni son derece rahatsız ediyor. Nedir dünyada paylaşılamayan anlamış değilim" diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ