26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tacizin Kitabı Çıktı
15 Kasım 2008 Cumartesi 17:06

Taciz'in Kitabı Çıktı

Türkiye'de son günlerde artan taciz olayları romanlara da konu oldu.

Gazeteci-Yazar İrfan Gürkan Çelebi, kaleme aldığı son romanında, toplumda yaşanan cinsel taciz, cinsel istismar, şehvet ve aşkın birbirine karıştırılması gibi konuları mercek altına aldı.

Romanın kahramanı olan lise öğrencisinin internet sohbet ortamlarında ve okuldaki arkadaşlarının aracılığıyla tanıştığı sokak çetelerinin elinde düşürüldüğü açmazları kitabında anlattığını belirten Çelebi, cinsel tacizler ve cinsel istismarlar çağında mutluluk arayışının bıçak sırtında olduğunu söyledi.

Aşkı ve insandaki mutluluk arayışını ele alan deneme tarzındaki yazılarıyla tanınan Gazeteci-Yazar İrfan Gürkan Çelebi, yeni kitabı, 'Bıçak sırtında aşk' romanının, gündemimizi her dönemden daha fazla meşgul eden, yaşı küçük kızların hayatlarını karartan aldatmacaların romanı olduğunu kaydetti.
Çelebi, romanla ilgili olarak şunları söyled: "Lise talebesi Ece'nin, ailesinin tedbir sandığı bütün baskılara rağmen, hayatın yalanlarına kapılıp yaşamını nasıl çıkmaz sokaklara sürüklediğini anlatan 'Bıçak sırtında aşk', onu tesadüflerin sürüklediği iki aşk arasında nasıl çaresiz kaldığını anlatan bir ibret romanı.

Günümüz gençlerinin, gerçek çevrelerinden daha fazla arkadaşa sahip oldukları internet sohbet ortamlarında, kendilerini bekleyen sürprizlere nasıl bir ruh haliyle kapıldıklarına, Ece'nin karışık duygularının yol haritasını izleyerek tanık olacaksınız.

İnternet sohbetlerinin, gizemin büyüsüyle nerelere varacağını ve gerçek hayatla internetin aslında nasıl bir amansız mücadelenin içinde olduklarını şaşırarak göreceksiniz.

Ece'nin yaşadıklarından, internetle hayata tutunmaya çalışan, sayısı milyonları bulan lise çağı gençlerinin, okul ortamlarında nasıl korumasız olduklarını da şaşırarak görecek, daha yaşı hayatlarının akışına karar verecek yaşa gelmemiş lise talebelerinin, yakın arkadaşları vasıtasıyla nasıl tuzaklara düşürüldüğüne ve hayatlarının küçücük yüreklerinin kaldıramayacağı yüklerle çaresizliğe dönüştüğüne inanmak istemeyeceksiniz.

Kendisini bambaşka insanlar gibi tanıtan sokak çetelerinin, evlerinin dışındaki hayatı bilmeyen kızları, nasıl taciz ettiklerini ve bütün bunları; 'şehveti aşk gibi gösteren' iğrenç oyunlarla nasıl dönüşsüz bir kabus yoluna çevirdiklerini 'Bıçak sırtında aşk'ı okuyunca daha iyi anlayacaksınız. Bıçak sırtında aşk, internetin gizemli dünyasıyla, sokağın soğuk gerçekliği arasına sıkışan Ece'nin romanı.

Kitabın sayfaları arasında yolculuğunuz ilerledikçe, 'hangisi gerçek?' sorusunu sormaktan kendinizi alamayacaksınız! Hangisi gerçek; sokakta karşılaştığınız mı?

İnternetin sanal dehlizlerinde karşınıza çıkan mı? Bıçak sırtında aşk, aşkın erişilmez doruklarında yürürken karşısına çıkan yol ayrımında yüreğini sıkıştıran iki aşktan hangisine yöneleceğine karar vermeye çabalayan Ece'nin, berrak ruhunda aşkı adım adım izleyebileceğiniz iddialı bir aşk romanı".

http://www.kitapturk.com/V2/Pg/MetaDetail/Number/43399/Bicak_Sirtinda_Ask.htm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ