19 Ocak 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tablet PC Fiyatları Ne kadar?
05 Aralık 2013 Perşembe 22:08

Tablet PC Fiyatları Ne kadar?

Teknoloji unsuru hayatımıza girmiş olduğu günden bu yana hayatımızda yaşanan bir takım değişiklikler sayesinde, pek çok kolaylık da beraberinde hayatlarımıza dahil olmuştur.

Teknoloji unsuru hayatımıza girmiş olduğu günden bu yana hayatımızda yaşanan bir takım değişiklikler sayesinde, pek çok kolaylık da beraberinde hayatlarımıza dahil olmuştur. Bu kolaylıkların başında, elbette ki interneti kullanabileceğimiz teknolojik ürünler gelmektedir. Bu teknolojik ürünler arasında, her evde mutlaka bulunan bilgisayarların yerini asla yok sayamayız. Masaüstü bilgisayarlardan dizüstü bilgisayarlara geçiş sürecini yaşadıktan sonra, artık daha küçük boyutlarda ancak aynı işlevi görebilecek teknolojik aletlerin gereksinimini fark etmiş bulunmaktayken, karşımıza çıkan tabletler tam manasıyla ihtiyaçlarımızı karşılayacak ürünler olarak hayatlarımıza dahil olmuşlardır.

Tablet pc, bilgisayarlar ile aynı işlevleri gören, fiyatlarına göre özellikleri artan veya düşen, bilgisayarlara oranla kat kat daha küçük boyutlarda ve inceliklere sahip bilgisayardır. Tabletler, aynı zamanda telefon olarak da kullanılabilmektedirler. Pek çok özelliği içerisinde barındıran bu teknoloji unsurları, dönemimizin en gözde teknolojik aletleridir. Dünyanın diğer ucuna bağlanmak için artık kocaman bilgisayarlara ulaşmamıza gerek duyulmamaktadır. Elinizin altında bulunan bir tablet ile internete kolaylıkla bağlanabilir ve ihtiyacınız olan her şeyi internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. Hayatımıza dahil olan bu yeniliklerin hayatımıza katmış olduğu en güzel yanlarından birisi de; internetten alışverişimizi istediğimiz yerde kolayca yapabilmemizdir.

Alışveriş, insan doğasında var olan, geçmişten bugüne ihtiyaç olarak nitelendirebileceğimiz bir olgudur. İnternetten alışveriş yapmaksa hiç bu kadar kolay olmamıştır. Tablet satın aldığınızda, internete ulaştığınız her noktada alışverişinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Tabii ki yalnızca alışveriş yapmakla yetinmenize gerek yok. Dediğimiz gibi tabletler bilgisayarlar ile aynı işlevlere sahip minyatür bilgisayarlardır. Oyun oynama, müzik dinleme, not kaydetme, arama yapma gibi daha birçok özelliği tabletlerde bulabilirsiniz. Tablet pc fiyatlarına değinecek olursak, 100 TL’den 5 Bin TL’ye kadar yolu gözüken tabletler, fiyatına göre de üstün özelliklere sahip olmaktadırlar.

Tablet alışverişi yaparken, istediğiniz özellikleri, kriterleri, nitelikleri belirlemeniz gerekir. Aksi durumda işinizi görmeyecek kalitesiz bir tablet, elinizde fazlalıktan başka bir şey yaratmaz. Düşük model bir tablet pc işinizi görecekse ortalama 200 TL’ye 1 GB DDR3 Ram, 1.2 GHz işlemci ve 8 GB depolama alanına sahip bir tablet sizin olabilir. Bunun yanında, ortalama bir tablet istiyorsanız, ortalama 700 TL’ye Wi-Fi, GPS, Bluetooth, HDMI, ön ve arka kameraya sahip, 10.1 inç ekran boyutuna sahip, 16 GB hafızalı, 1024 MB hızında, Android 4.1 işletim sistemine sahip bir tablet sizlerin olabilir. Yüksek kalite bir tablet pc arıyorsa gözleriniz, işte o zaman yüksek meblağları da gözden çıkarmanız gerekir.

Aksi durumda aradığınız hızı ve kaliteyi cihazınızda bulmanız çok da mümkün olmayacaktır. Alışverişiniz esnasında, iyi bir teknolojik araştırma yaptığınıza emin olmadan bir tablet satın almanızı önermemekteyiz. Tablet fiyatları genellikle internet alışverişlerinde daha uygun fiyatlı temin edilebilmektedir. Bu sebeple doğrudan satış yerine internet alışverişi tercih etmeniz, daha iyi özelliklere sahi bir tableti daha uygun fiyatlarda bulmanız ve satın almanıza olanak sağlayacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ