16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları
04 Eylül 2013 Çarşamba 12:28

Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları

Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTO) Yürütme Kurulu Başkanı Veli Tiryaki, Türk halkının Suriye için kan akmasını istemediğini savundu

Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTO) Yürütme Kurulu Başkanı Veli Tiryaki, Türk halkının Suriye için kan akmasını istemediğini savundu.

Tiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, dünyaya barış ve demokrasi getirmek için yola çıkan ABD ve saç ayağı ülkelerin bu güne kadar hiçbir ülkeye demokrasi ve barış getirmediği gibi bu ülkeleri kaos içerisinde katliamlarla baş başa bıraktığını öne sürdü.

Afganistan, Irak, Mısır ve Libya gibi daha birçok Müslüman ülkenin bunun en iyi örnekleri olduğuna işaret eden Tiryaki, şunları kaydetti:

"Suriye'nin iç meselesine karışmamız ülkemizde terör saldırılarına sebep olmuştur. Suçsuz yere Türk vatandaşları Suriye kaynaklı ölmüştür. Suriye'de Müslüman kardeş kanı akıtılmaktadır. Böyle bir ortamda müdahale tartışmaları gündeme gelmiştir. Bu konuda İngiltere doğru kararı vermiştir. ABD'de vize çıkmamıştır. TBMM'de aynı duyarlılığı göstermelidir."

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ