28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süleyman SOYLU..Ne yaptığımı biliyorum!...
28 Eylül 2008 Pazar 15:11

Süleyman SOYLU..''Ne yaptığımı biliyorum!''...

Süleyman Soylu, ülkeyi bölmeye ve ''öteki'' yaratmaya çalışanlara seyirci kalmayacaklarını yöledi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Türkiye'nin yeniden yarınlara güvenle bakmasını sağlayacak atmosferi kurmak zorundayız'' dedi.

Süleyman Soylu, partisinin Dedeman Oteli'nde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, göreve geldiğinden bu yana ülkenin birçok yerini dolaştığını ve ülkenin sahip olduğu zenginlikleri gördüğünü söyledi.

''Ülkeyi bölmeye ve ''öteki'' yaratmaya çalışanlara seyirci kalmayacaklarını'' ifade eden Soylu, ''Türkiye'nin yeniden yarınlara güvenle bakmasını sağlayacak atmosferi kurmak zorundayız'' diye konuştu.

Soylu, Türkiye'nin, bulunduğu coğrafyada yalnızca kendi sorumluluklarıyla sınırlı bir role sahip olmadığını, Irak'ta binlerce kişinin yaşamını yitirmesinin, ''güçlü bir Türkiye olmamasından'' kaynaklandığını savunarak, ''Bugün demokrat eller yönetimde olsaydı, yıllarca egemen olduğumuz coğrafyada güçlü ve yöneten bir Türkiye olurdu'' diye konuştu. Bunu sağlamak için çaba gösterdiklerini ifade eden Soylu, ''Ne yaptığımı ve bu partinin nasıl ayağa kalkacağını biliyorum'' dedi.

KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
Soylu, ABD'deki gelişmeleri yakından izlediklerini, ''kapitalizmin can çekiştiğini'' belirterek, ''DP, yeni dünya düzeninde, köklü geçmişiyle, yeni siyaset anlayışıyla iktidara gelmeyi amaçlıyor. Amacımız, güçlü ve yeniden üreten Türkiye'dir'' diye konuştu.

''AK Parti iktidarının ülkeyi yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklardan kurtaramayacağını'' ileri süren Soylu, ''6 yıldan beri ülkede hangi kesim zenginleşti? Din, vicdan özgürlüğü, çağdaşlaşma ve modernleşmede hangi noktaya gelindi?'' diye sordu.

Partisinin tüzüğünde değişiklik yapılacağını, reformist ve çağdaş bir program hazırlayacaklarını belirten Soylu, ''Türkiye'yi bu insanlara bırakmayacağız. Bana itimat edin. Bu, Türkiye'nin ihtiyacı olan bir partidir. Bizler, inançlı ve inatçı insanlarız. 'Alternatif yoktur' diyenlere, 'Alternatif DP'dir' diye haykırmak istiyorum'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ