22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SP, mahalli idareler seçimleri öncesinde çalışmalarına başladı
06 Eylül 2013 Cuma 16:43

SP, mahalli idareler seçimleri öncesinde çalışmalarına başladı

SP Genel İdare Kurulu üyesi Budak: "Bizi üzen esas noktalardan birisi, olayın üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala olayın gereği gibi aydınlatılmamasıdır

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yakup Budak, geçen yıl Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin, "Bizi üzen esas noktalardan birisi, olayın üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala olayın gereği gibi aydınlatılmamasıdır" dedi.

Budak, mahalli idareler seçimleri için geldiği Afyonkarahisar'da, partisinin il binasında yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da genel merkezin hazırladığı bir plan dahilinde ilçe ve beldeleri ziyaret edeceklerini ifade etti.

Partisinin genel merkezi tarafından görevlendirilen 16 kişiyle Afyonkarahisar'da çalışmalara başlandığını aktaran Budak, Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda bu faaliyetlerin yürütüldüğünü söyledi.

Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012'de meydana gelen patlamada şehit olan askerlere de Allah'tan rahmet dileyen Budak, "Bizi üzen esas noktalardan birisi, olayın üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala olayın gereği gibi aydınlatılmamasıdır. Dileriz bu üzüntüler son bulsun. Hükümet olmanın, devlet olmanın gereği olarak bu olaylar kısa sürede aydınlatılabilsin" diye konuştu.

SP'nin, yapılacak seçimlerin favori partisi olduğunu söyleyen Budak, gayretli çalışmalarla en güzel neticelerin alınacağını belirtti.

Türkiye'de, kurbanlıkların yanı sıra ithal samanın da ithal edilir hale geldiğini savunan Budak, "Türkiye gibi büyük bir tarım ülkesi, büyük bir devlet, saman ve ot ithal ediyor. Bu otun, samanın dağıtımı için de özel program düzenleniyor" dedi.

İzmir ve Uşak il başkanlarının da yer aldığı SP'li heyet, ziyaretlerine Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği'nden başladı. SP heyetinin 3 gün boyunca ilçe, belde ve köylerde çalışma yapacağı belirtildi.

Muhabir: Ali Kemal Akan
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ