07 Ağustos 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sözen dedikodusu gerçek çıktı
22 Ekim 2008 Çarşamba 19:41

Sözen dedikodusu gerçek çıktı

Geçtiğimiz ay kulislerde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen'le ilgili bir dedikodu konuşuluyordu. Sözen kendisi anlattı;

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Edibe Sözen'le ilgili dedikodu gerçek çıktı. Sözen gerçekten de kapatma davası öncesinde Ak Parti Genel Merkezi'ndeki odasını boşaltmış. Ama sadece kitaplarını yeni taşındığı evine götürmek için...

KULİSLERE DÜŞEN DEDİKODU

Geçtiğimiz aylarda Ankara kulislerinde Edibe Sözen'le ilgili bir dedikodu almış yürümüştü. Sözen Temmuz'un son haftasında AK Parti Genel Merkezi'nin 6. katındaki odasını boşaltıyordu. İşin ilginci bu taşınma tam da Anayasa Mahkemesi'nin karar toplantılarına başladığı günlere rastlamıştı. İddialara göre özel dosya ve kitaplarını makamından götüren parti yöneticisi, Anayasa Mahkemesi'nin “kapatma kararı” vereceğinden emindi. Bunu duyan Başbakan Erdoğan da Sözen'le arasına bir mesafe koymuştu.

KİTAPLARI YENİ EVİME TAŞIDIM

Sözen bugün Balçiçek Pamir'in Habertürk'teki "Söz Sende" programına katıldı ve bu dedikoduya açıklık getirdi. "O dönemde böyle bir taşınma oldu" dedi ve bunu şöyle açıkladı:

"Ben bir akademisyenim. Benim evimde olduğu gibi, partideki çalışma ofisim de kitaplarımla dolu... O sürede ev taşımam lazım gelmiş ve evdeki bazı kitaplarımı ofise taşımıştım. Daha sonra da o kitapları yeni taşındığım evime götürdüm. Ama bu hareketlilik 'odasını taşıdı' denilecek boyutta değil"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ