03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soylu, milleti ağlarken buldu
26 Ağustos 2008 Salı 13:02

Soylu, milleti ağlarken buldu

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Hükümetin sorumluluklarını yerine getiremediğini savundu.

Partisinin il kongresine katılmak üzere geldiği Adıyaman'da Atatürk Caddesi'nde bulunan esnafı ziyaret eden Soylu, esnafın sorunlarını ve şikayetlerini dinledi.

Soylu, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'de geçtiğimiz yıl 117 bin esnafın kepenk kapattığını belirterek, ''Biz bu durumu çok yakınen takip eden ve izleyen bir partiyiz. AK Parti Hükümeti'nin Anayasa değişikliği konusunda Anayasa'nın 10. ve 42. maddelerinde gerekli düzenlemeleri yapamayışı durumu da ortaya koymaktadır. Halkın iradesiyle oluşan Meclis ve Meclisin yetkileri doğrultusunda kurulan bugünkü hükümet, sorumluluklarının gereğini yerine getiremeyerek Meclisle birlikte duvara toslamıştır'' dedi.

Türkiye'de sağlık sektöründe kişi başına 450 dolar harcanırken, gelişmiş ülkelerde bu rakamın 750 doların altına düşmediğini ve bin doların üzerinde olduğunu savunan Soylu, ''Ülkenin hali çok kötü. Eğitimde de bunu görüyoruz OKS ve diğer sınavlarda Türkiye'de binlerce öğrenci tosladı. Batıda bile halen 70-80 mevcutlu sınıflar var doğu ne yapsın. Eğitimde de fırsat eşitliği yok'' dedi.

2006-2007 yılında Türkiye'nin sıçrama yaptığının söylendiğini ama bunu göremediklerini ifade eden soylu, ''Ben tüm Türkiye'yi geziyorum. Dün batıdaydım, bugün doğudayım. Her yerde halkın arasındayım, sizi de dinliyorum diğerlerine de dinliyorum. Ama, konuştuğum herkes ağlıyor. Herkes (perişanım) diyor. Bu ülkede kim iyi onları göremiyorum. DP olarak bu yüzden yollardayız'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ