24 Mayıs 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOSYETE BU FİRARI KONUŞUYOR…
18 Haziran 2015 Perşembe 19:23

SOSYETE BU FİRARI KONUŞUYOR…

TYT Bank’ın ve Lapis Holding ortaklarından Apel Çelik, bankasına ve holding’e el konulmasından sonra kaçtığı Meksika’dan gizlice İstanbul’a geldi.

 

TMSF tarafından bütün mal varlığına el konulan ve hakkında açılan davalardan sonra yurt dışına kaçan, Meksika’da bir süre ikamet ettikten sonra ticaret yapmaya başlayan Apel Çelik’in başı Meksika’da da derde girdi.

Hakkında Meksika Maliye Bakanlığına ve polisine çok sayıda şikayet yapılan Alep Çelik hakkında çıkartılan tutuklama kararı öncesi meksika’yı terk etti.

Bir süre İtalya’da bir arkadaşının yanında kalan Apel Çelik Türkiye’de zaman aşımına uğrayan davaları sonrası gizlice İstanbul’a geldi.

TMSF’nin hala alacaklı olarak peşinde olduğu Apel Çelik, İstanbul gecelerinde boy göstermek yerine ev partilerine katılmaya özen gösteriyor.

Meksika’da ise işler karışmış vaziyette hakkında onlarca dava açılan Alpel çelik için Meksika Hükümeti yargılamak üzere iadesini istemeye hazırlanıyor.

Bu arada TMSF yetkileri İstanbul’a olduğunu öğrendikleri Apel Çelik’in peşine düştü. TMSF ve İş Bankası arasında yaşanan alacak meselesininde baş aktörü olan Apel Çelik şimdilik saklanmaya devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ