12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SORUNLARI DİNLEMEKTEN BIKTIK, ÇÖZÜM İSTİYORUZ
29 Nisan 2009 Çarşamba 12:38

SORUNLARI DİNLEMEKTEN BIKTIK, ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Marmaris'te düzenlenen turizm toplantısı, Kaymakam Serdar Polat ile Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar arasında söz düellosuna sahne oldu.

Turizmcilerin de desteğini alan Başkan Acar'ın “Sorunları dinlemekten bıktık çözüm istiyoruz” demesi üzerine, Kaymakam Polat, “Muğla bölgesinde kesilen hanutçuluk cezalarının yüzde 90'ı Marmaris'ten. Hanutçuları ben getirmedim” yanıtını verdi.
Marmaris İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam Serdar Polat başkanlığında Pineta De Lux Otel'de gerçekleştirildi. Belediye başkanlarının, toplantının içeriğini bilmediklerini söylemeleri ortamı gerginleştirdi.
Salona 20 dakika geç giren Kaymakam Polat'ın özür dileyip, “Bu gecikmemin 10 dakikası da belediyelerin bitmeyen yol çalışmaları yüzünden oldu” demesi Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın suratının asılmasına neden oldu.
Söz alan Başkan Acar'ın, “Toplantı geniş çaplı ve uzun süreli olmalıydı. Bizim bu konuları gündeme getireceğimizden haberimiz olsa daha hazırlıklı gelirdik. Ayrıca yol çalışmaları da olması gerekiyor ve bu sıkıntıyı herkes yaşıyor. Bu sıkıntının ötesinde çok daha büyüklerini hep birlikte masaya yatırmamız gerekirdi” ifadeleri üzerine Kaymakam Polat “Size bunlar söylendi, fakslar çekildi” yanıtını verdi. Sonrasında toplantı Başkan Acar ile Kaymakam Polat arasında söz düellosuna döndü.
Başkan Acar, “ Sıkıntı çok. Güvenlik, görüntü kirliliği, trafik, balici ve uyuşturucu müptelaları, seyyar satıcılar, hanutçuluk, hayat kadınları furyası hep konuşuluyor ama hala çözülemedi. Bakanlıklarda gürültü kirliliği ile ilgili Marmaris'ten gönderilmiş bine yakın dilekçe var. Biz şu ortamda hala hanutçuluğu konuşuyorsak ortada ciddi sorunlar var. Arz ve talep iflas etmiş durumda. 22 zabıta ile neye cevap verebiliriz ki? Hep birlikte çalışmalıyız” dedi.
Bu sözlere turizmcilerden de destek gelince Kaymakam Serdar Polat, “Haksız ve insafsız yaklaşıyorsunuz. 20 yıldan fazladır Marmaris'i tanıyorum. Hanutçuluk Marmaris'in yapısından kaynaklanıyor. Muğla bölgesinde kesilen hanutçuluk cezalarının yüzde 90'ı Marmaris'ten. Hanutçuları ben getirmedim. 70 bin yatak var. Peki ya kaç lokanta ve kaç sandalye var biliyor musunuz? Neden otel değil de lokanta ve barlarda hanutçu var? Önüne gelene ruhsat böyle bol keseden dağıtılırsa olacağı bu. Bu kadar küçük pastayı bu kadar kişi paylaşmaya kalkarsa olacağı bu. Aç kalan adam saldırır. Bana bırakırsanız ben hanutçuluğu hemen çözerim. 30 gün kapatırım bir yeri orası biter. Hanutçuluk da çözülür” diye konuştu.
Konuşmasını daha da sertleştiren Kaymakam Serdar Polat, “Bu işi böyle balta veya kılıçla çözmek olmaz. Birlikte yapalım, sonradan çatlak ses çıksın istemedim. Vasıflar yönetmeliği uygulanmalı. Adama büfe ruhsatı verilmiş herşey satıyor. Bunları ben mi verdim? Havanda su dövüyorsunuz. Ben çıkarırım yasayı, hanutçuluğu, trafiği, görüntü kirliliğini çözerim. Tamam seyyar satıcıları kaldırıyorum. Kimse plajda artık bir şey satamaz. Ama yine de hep birlikte çözüm üretmek istiyorum. Bu nedenle daha geniş çaplı toplantı yapılmasını ama bu kez buraya çok kişinin katılmasını istiyorum” görüşünü dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ