15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sonunda ateşkes gerçekleşti
07 Ocak 2009 Çarşamba 19:23

Sonunda ateşkes gerçekleşti

İsrail Başbakanlığı, Mısır'ın İsrail ile Hamas Arasında Bir Ateşkes Anlaşmasına Arabulucu Olma Önerisini Görüşmeye Hazır Olduğunu Söyledi.

İsrail Başbakanlığı, Mısır'ın İsrail ile Hamas Arasında Bir Ateşkes Anlaşmasına Arabulucu Olma Önerisini Görüşmeye Hazır Olduğunu Söyledi.
İsrail Başbakanlığı, Mısır'ın, İsrail ile Hamas arasında bir ateskes anlaşmasına arabulucu olma önerisini görüşmeye hazır olduğunu bildirirken, İsrail'in, Mısır ve Fransa Cumhurbaşkanları Hüsnü Mübarek ve Nicolas Sarkozy'ye çabalarından dolayı teşekkür etti.
Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in, İsrail ile Hamas arasında bir ateşkes sağlanması amacıyla Mübarek tarafından yapılan arabuluculuk önerilerini görüşmeye hazır olduğu belirtildi.


İsrail'in, bu konuları ilerletmek amacıyla Mısır yetkililerince yapılan çabaları olumlu karşıladığı vurgulanan açıklamada, aynı zamanda İsrail'in, "Gazze'den kaynaklı terör ve Gazze Şeridine yönelik silah kaçakçılığının sona erdirilmesini sağlayacak bir çözüm ilerletme çabalarından dolayı minnettar olduğu" da ifade edildi.

Haaretz gazetesine göre, İsrail'den bir heyet, önerileri görüşmek üzere önümüzdeki günlerde Kahire'ye gidecek.

Mısır, Salı günü İsrail ile Gazze arasında derhal yürürlüğe girecek bir ateşkes ile bunun ardından da Gazze'ye blokajın sona erdirilmesini de içeren uzun vadeli düzenlemeleri önerdiğini açıklamıştı.

Ateşkes önerisi, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek tarafından Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Şarm El Şeyh'de yaptığı görüşmenin ardından açıklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ